Bohatá sezona 2020 na kanálu v Račicích pokračuje Mistrovstvím ČR ve veslování

26.9.2020

Bohatá sezona 2020 na kanálu v Račicích pokračuje Mistrovstvím ČR ve veslování

Račice, 25. září 2020

 

Mimořádně bohatá závodní sezona na kanálu Labe arény Ústeckého kraje v Račicích pokračuje Mistrovstvím České republiky ve veslování 2020 v kategoriích žáci a senioři. Závodit se bude následující tři dny (26. až 28. září). Startovní listina je velmi početná, své síly poměří 650 žáků a téměř 200 seniorů. Ukončení závodní sezony na kanálu v Račicích proběhne následující víkend (2. až 4. října), kdy budou na dalším domácím veslařském šampionátu soutěžit dorostenci a junioři.

„Letošní Mistrovství České republiky 2020 v Račicích je bohužel poznamenané současnou koronavirovou situací. Z preventivních důvodů jsem reprezentantům týmu seniorů A, kteří budou startovat na Mistrovství Evropy v Poznani, doporučil, aby vynechali účast na domácím šampionátu. Přesto je skvělé, že se české mistrovství uskuteční a zejména pro žákovské a dorostenecké kategorie to bude vrchol závodní sezony,“ uvedl Jakub Makovička, ústřední trenér Českého veslařského svazu.

„Věřím, že i přes preventivní absenci české veslařské špičky bude domácí veslařský šampionát skvělou tečkou za skvělou závodní sezonou, kterou se nám letos podařilo v Labe aréně Ústeckého kraje zorganizovat. Udělali jsme vše proto, aby i poslední dva velké závody letošního roku na račickém kanálu proběhly profesionálně a bezpečně,“ doplnil Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Více informací o Mistrovství České republiky ve veslování 2020 je k dispozici na webových stránkách www.veslo.cz.

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Bohatá sezona 2020 na kanálu v Račicích pokračuje Mistrovstvím ČR ve veslování