Tiskové zprávy

Tiskové zprávy
 

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
8.11.2022 Školní liga Česko vesluje odstartovala, zatraktivnit hodiny tělesné výchovy mohou školy z celé republiky.

  více

12.4.2022 Pomoc ukrajinským sportovcům v račické Labe aréně

Český svaz kanoistů v koordinaci s Mezinárodní kanoistickou federací a Ukrajinskou kanoistickou federací nabídl v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině pomoc se zajištěním pobytu válečných uprchlíků. Na začátku dubna dorazila do Labe arény první skupina devíti mladých kanoistů s trenérkou. Veslaři zatím nabídku nevyužili, většina ukrajinské reprezentace se totiž v době útoku účastnila soustředění v různých koutech světa. A tam setrvávají i nyní. Aktuálně se však plánuje přeprava 15členné veslařské výpravy.

Dočasnou humanitární pomoc a zázemí pro uprchlíky, sportovce a jejich rodiny, nabídlo Národní olympijské centrum Labe Aréna Račice, které spravuje společně Český veslařský svaz a Český svaz kanoistů. Ukrajinská strana nabídku využila a po nekolikadenní komunikaci dokázala do račické Labe arény vypravit dohodnutou desetičlennou skupinu mladých sportovců. Že odjížděli z domovů narychlo za nouzových podmínek, bylo patrné i po jejich příjezdu do račické Labe Arény v pátek 1. dubna v noci.

Správa račického areálu na příjezd uprchlíků okamžitě zareagovala a pořídila jim základní oblečení a obuv, hygienické potřeby, dva mobilní telefony i notebook. „Poskytujeme jim ubytování, zázemí pro trénink na vodě i na suchu a také plnou penzi v naší restauraci. A museli jsme také vyřešit, jak se postarat o jejich domácí mazlíčky,“ uvádí ředitel Labe arény Michal Kurfirst.

Sportovci budou moci pokračovat i ve sportovní přípravě. Lodě ukrajinským sportovcům na výzvu Českého svazu kanoistů poskytly kluby Dukla Praha, USK Praha, Sport Zbraslav a KVS Praha. „Budeme se snažit v případě potřeb zajistit další materiál, který by vybavení skupiny, narychlo evakuované z válkou postižené země, vhodně doplnil. Může jít například o sportovní oblečení pro trénink, všeho ostatního mají v tuto chvíli dostatek,“ doplňuje předseda ČSK Jan Boháč.

Od začátku května budeme ve spolupráci se ZŠ Ostrovní ze Štětí ukrajinské sportovce vyučovat i českému jazyku, abychom jim usnadnili začlenění do české společnosti,“ představuje další plány ředitel Labe arény Michal Kurfirst. více

7.4.2022 Labe aréna ve spolupráci se ZŠ Ostrovní Štětí uspořádala Sportovní den podporující ukrajinskou komunitu

Ukrajinská komunita se kvůli válečnému konfliktu rozrůstá i ve Štětí. Labe aréna v kooperaci se Základní školou Ostrovní ve Štětí na aktuální situaci zareagovala a uspořádala v neděli 3. března Sportovní den pro české a ukrajinské děti a jejich rodiče. Akce se zúčastnilo odhadem 150 lidí, z čehož třetina byli právě Ukrajinci.

Program probíhal částečně v areálu Základní školy Ostrovní, kde se běhaly například atletické štafety. V Labe aréně ve Štětí pak byla k dispozici posilovna nebo tělocvična, která ožila bojovým uměním – Systema či oblíbenou kolektivní hrou Kin-ball atd. Děti a rodiče se seznámili samozřejmě s veslováním nebo kanoistikou. Organizátoři mysleli i na pohoštění, které bylo stylové, což potvrzuje Michal Kurfirst, ředitel Labe arény: „Ve spolupráci s našimi ukrajinskými pracovnicemi, které už pro Labe arénu od počátku sezóny pracují, jsme na Sportovní den připravili kromě běžného pohoštění i ukrajinské speciality. Našim cílem bylo totiž nejen sportování, ale podnět o sblížení obou komunit. Ukrajinci tak mohli mít radost z domácích chutí a Češi mohli ochutnat jejich jídla, jako jsou holubce, čebureky, boršť nebo deruny.“

Den před konáním Sportovního dne ve Štětí se navíc Labe aréna ujala prvních uprchlíků z řad sportovců. Český svaz kanoistiky a Český veslařský svaz nabídly na počátku konfliktu ukrajinským protějškům ubytovací kapacity v račické Labe aréně. Prvními příchozími je 9ti členná skupina rychlostních kanoistů z Charkova, kteří dorazili i se svou trenérkou do Račic v noci na sobotu 2. března. Jedná se o mládežníky od 14-ti do 20-ti let. „Postarali jsme se o ně po všech stránkách, někteří přijeli jen v pantoflích, celou sobotu spali, pak jsme je otestovali, abychom eliminovali covidová rizika a hned v neděli se octili na našem Sportovním dni a byli opět vráceni do sportu. Myslím, že jejich první dny v ČR byly i přes všechno, čím si prošli, povzbudivé,“ dodává Michal Kurfirst, ředitel Labe arény.

Po tomto Sportovním dni se „štětští Ukrajinci“ v nabídce sportovního vyžití v okolí už vyznají. Na to navazuje mnoho dalších aktivit, které Labe aréna v souvislosti s integrací ukrajinských dětí do české společnosti chystá. Ve spolupráci se ZŠ Ostrovní podporuje vyučování českého jazyka a projekt Česko vesluje otevřel možnosti soutěžení na veslařských trenažerech na školách i pro novou kategorii Česko-ukrajinské štafety. více

4.10.2021 Úspěšná veslařka podporuje žáky na základních školách sportem i literaturou

Fotografií zde

Tělocvičnu v Základní škole v Řeporyjích zdobí dva veslařské trenažéry. K bezplatnému užívání je do školy ve středu 29. září dovezla úspěšná česká veslařka Daniela Nacházelová. Zároveň do školní knihovny věnovala 10 výtisků své aktuální knihy Women's Voices in Rowing. Mezi další obdarované školy se brzy zařadí škola v Ústí nad Labem, vybráno bude školské zařízení ve Středních Čechách a trenažéry doputují do konce října i do Jihomoravského kraje. více

21.9.2021 Sportovní úspěch slaví česká výprava, dobře zvládnutou organizaci pak pořadatelé. Labe aréna Ústeckého kraje má za sebou Olympijské naděje, třetí mezinárodní závody v sezóně.

35 zemí ze 4 kontinentů a téměř tisícovka akreditovaných členů všech zúčastněných výprav. Labe aréna Ústeckého kraje v Račicích má za sebou jedny z nejnáročněj-ších závodů sezóny, Olympijské naděje. Ty se zde pořádají jednou za 4 roky a i letos může být pořádající Český svaz kanoistů spokojen.

Oficiálně se závodníci na vodu rozjeli v pátek 10. září ráno, ale pro areál, pro jeho provozní tým a pro organizační tým závodů začala práce dávno před prvním startem. O výpravy je potřeba se postarat po všech stránkách. V pohotovosti jsou pomocné síly na parkovištích, zdravotnická služba, recepční, uklízečky, technici nebo kuchaři. Ti zvládli vydat 7167 porcí jídel, což vychází na 200 pokrmů za hodinu, k tomu barmanky připravily 1350 káv, což vychází, že jedna káva byla uvařená každou 1,5 minutu. "Já bych rád pochválil náš provozní tým. Máme za sebou letos už dvacet sportovních akcí a tohle je třetí mezinárodní. Těší mě, že to zvládají,“ vyjadřuje se Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Račice.

Přítomni jsou v areálu samozřejmě i trenéři a akce často navštěvují významné osobnosti. Nepostradatelnými jsou pak na každých závodech rozhodčí. Račickou cílovou věž jich tentokrát obsadilo 22, ktomu několik IT techniků a komentátoři. Význam těchto pracovníků zdůrazňuje Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů: "Rád bych vyzdvihl práci rozhodčích. Zejména trenéři bývají k jejich práci velmi kritičtí, ale je to zápřah. A já jsem napřibližně třicetičlenný tým velmi hrdý.“ Náročnost této funkce pak potvrzuje i hlavní rozhodčí závodů, Kristýna Bauerová, slovy: „Harmonogram rozhodčích je pro všechny závody stejný. Hodinu před prvním startem dne, obvykle v 7:00, bývá porada, zároveň už musí být přístupná váha pro závodníky, takže váhoví rozhodčí již musí být na místě. Zpravidla bývá první start v 8:00, ještě před ním však první startérská dvojice musí vyzkoušet fungování startovního zařízení a spojení startovního signálu s kamerou a počítači v cílové věži. V poslední době je časový program tak nabitý, že není prostor pro pauzy, takže rozhodčí pracují nepřetržitě po celý den až do posledního závodu v pozdně odpoledních až večerních hodinách. Po vydání posledních výsledků a večeři bývá ještě pozávodní porada se shrnutím dne.“

Jako úspěšnou zhodnotili akci i samotní trenéři, Zdeněk Krpata, vedoucí Českého svazu kanoistů “Počasí nám až na nedělní ranní mlhu přálo, to jsme naštěstí vyřešili, takže jsme nemuseli krátit závody.“ Tomáš Doktor, Kanoistický klub ProSport Sezemice pak dodává: „Akce se povedla, je tady všechno dobře udělané, nevyskytly se žádné průšvihy, takže v pohodě.“

Při slavnostním předávání se rozdalo 101 sad medailí. 15 z nich skončilo na krku sportovců z české výpravy. Celkem Češi získali 50 finálových umístění. Nejúspěšnějším českým sportovcem se stal kajakář Lukáš Hrábek, který získal tři zlaté medaile, dvě stříbra a jedno čtvrté místo. Krátce po nedělním dojezdu tratě na 200m projevil kolegialitu vůči německému sportovci Leonu Michaelu Reckzehovi, který těsně před cílem upadl: „Vím, že si to zlato zasloužím i nezasloužím, on je borec, to on je vítěz. Já jsem předtím jel „čtyráka“, takže jsem byl hrozně unavený. Vůbec jsem neviděl, že upadl před cílem. Je mi ho líto, ale tohle se stává.“Mladý kajakář zároveň zmiňuje jméno trenéra Jana Andrlíka v souvislosti s náročnými tréninky. „Děkuji trenérovi, i když není sám, kdo mě trénuje. Máme náročné tréninky, občas hodně přísné, ale je to i zábava a já jsem hrozně vděčný, že mohu mít po svém boku je, a stejně tak i své přátele, protože Sparta Praha je fakt úžasný klub,“, říká Hrbek. Velký úspěch zažil i domácí tým ze Štětí. Svěřenkyně Florencia Redonda, členka oddílu rychlostní kanoistiky KVS Štětí dokázala zúročit svou dřinu v přípravě a přetavit ji ve stříbrnou medaili. Výsledky jsou k dispozici na www.canoeracice.com.

Příští rok se Olympijské naděje přesouvají do Bratislavy. Areál račické Labe arény pak čeká letos ještě Mistrovství ČR Dračích lodí, Mistrovství ČR ve sprintu ČVS a finále Poháru ČR společně s Mistrovstvím ČR družstev ČVS. V říjnu pak proběhne v Račicích poslední akce sezóny, Pohár předsedy Českého rybářského svazu v lovu kapra.

Více na www.labearena.cz více

10.9.2021 Česko vesluje v Brně. Atletický stadion VUT ožil sportujícími dětmi a trenažerové veslování nechybělo!

Ve čtvrtek 2. září dorazil tým Česko vesluje s 6 veslařskými trenažéry z račické Labe arény do moravské metropole na aletický stadion VUT, trenažery tam byly dva dny k dispozici pětistovce dětí, které se v rámci už 12. ročníku Republikového finále Odznaku všestrannosti sjely do Brna ze všech koutů republiky.

Projekt Česko vesluje* bude od října 2021 spojen se Sazka Olympijským vícebojem.* Štafetové veslování v Brně se tak stalo ukázkou a oslavou započaté spolupráce obou projektů. Boje o medaile začaly pátečním dopolednem a vyvrcholily v sobotu. Děti musely zdolat 10 předem stanovených disciplín, na doprovodné stanoviště projektu Česko vesluje si pakchodily zajet výsledky v samostatně hodnocené regatě. Vyhlášena pro ně byla soutěž štafet na 4x150 m. Vítězem se stal tým „Prťáci“ z postoloprtské základní školy, který při pátečních štafetách překonal týmy z Pardubic a Rakovníka.„My jsme nadšení, protože nás stále zařazují do té sociálně vyloučené oblasti, myslí si jak nic neumíme apod. A najednou jsme se objevili na stupních vítězů. Děti jsou nadšené, že mohou být na takhle velké akci a před takto velkým publikem. Úžasný zážitek, skvělý pocit,“ vyjadřuje se krátce po vyhlášení Monika Schubertová, učitelka tělocviku, ZŠ Postoloprty. Základní škola v Postoloprtech je příkladem školy, která je zapojena do obou projektů. Může tak využívat všech výhod, které zařazení trenažerového veslování do Sazka Olympijského víceboje přináší. Ve škole už mají dva zbrusu nové vlastní trenažery a do Školní ligy Česko vesluje se tak letos zapojí naplno. Veslovat budou nejen v hodinách tělesné výchovy, ale žákům budou trenažery k dispozici i ve volném čase.

Během 2 soutěžících dní se v Brně na veslařských trenažerech vystřídaly nejen soutěžící děti, ale i týmy organizátorů a učitelů. Někteří zkoušeli veslovat jen ze zvědavosti, jiní se nechali strhnout a spontánně tak vznikaly nejrůznější výzvy a pokusy o překonání rekordů. A rivalita a chuť závodit byla cítit i z jednoho ze samotných organizátorů Lukáše Janošťáka, kterého veslování nadchlo a sám vyzýval kolegy z vlastních organizátorských řad, z armády i policie k soupeření. „Já jsem se k tomu dostal tak, že jsem včera viděl souboj mezi policií a armádou. A vlastně mě hrozně vyhecovalo, když jsem viděl, jak to bylo drsný. Řekl jsem si, že bych je chtěl překonat. Tak jsem přišel, vyzkoušel a zvítězil. Já jsem to viděl hodně krát, ale je to úplně něco jiného jet s někým naplno. Fakt super zábava, super sport.“ vyjadřuje se krátce po závodu, ještě udýchaný Lukáš Janošťák alias Sokolovská Legenda.

A co říká na veslování v Brně iniciátor projektu Česko vesluje a ředitel Labe arény Ústeckého kraje Michal Kurfirst: „Já jsem rád, že podobně jako na Mistrovství Evropy v halovém veslování v roce 2020, se i při páteční exhibici mezi armádou a policisty opět potvrdilo, že štafety ve formátu Česko vesluje lidi baví a dokážou je vyhecovat k velkým výkonům. Navíc je zřejmé, že projekty Česko vesluje a Sazka Olympijský víceboj se dokáží vzájemně obohatit.“

S Republikovým finále Odznaku všestrannosti je od počátku spjatý i známý moderátor televizních Branek, bodů, vteřin Honza Smetana, který zde zastával jak jinak než moderátorskou roli. Za veslařské trenažery byl rád. „Já jsem nadšený, protože jsem právě přemýšlel, že bych si takovýto veslařský trenažér pořídil. Chodím docela hodně sportovat a dlouho jsem hledal nějaký stroj, který by protáhl celé tělo a shodou okolností jste sem letos přijeli vy. Takže já jsem teď rád, že si ho můžu vyzkoušet, je to výborný,“ říká populární sporťák.

Více informací o Sazka Olympijském víceboji získáte na www.sazkaolympijskyviceboj.cz více

12.7.2021 LABE ARÉNA RAČICE SE O MISTROVSTVÍ SVĚTA VE VESLOVÁNÍ DO 23 LET POSTARALA SKVĚLE!

Labe aréna Račice má za sebou nejvýznamnější závody letošního roku. I přes náročné podmínky související s covidovou situací se organizace zvládla ve všech směrech. V kontrastu s aktuálně zrušeným MS ve veslování v Šanghaji se jedná o velký úspěch.

Uspořádání šampionátu mezinárodního rozměru je za současné světové situace náročná záležitost. Český Organizační výbor musel spolu se zástupci ministerstev a s Krajskou hygienickou stanicí vyjednat a nastavit opatření tak, aby byl umožněn příjezd výprav i ze zemí mimo Evropskou unii. Byl vypracován detailní covidový plán, který obsahoval jak opatření, tak krizové scénáře pro případ výskytu covidu na závodišti. Ten také pomohl zvládnout jediný případ covidu u člena doprovodu jedné z menších výprav.

Byla uzpůsobena i doprava a ubytování závodníků tak, aby byla zajištěna jejich maximální ochrana. A byl upraven i medailový ceremoniál tak, že medaile byly předávány bezkontaktně - ze stolečků.

Prakticky totéž se očekávalo od organizátorů Mistrovství světa ve veslování, které mělo proběhnout v říjnu v Šanghaji. Čínským organizátorům se však nepodařilo najít akceptovatelný mix provozních a covidových opatření, a tak v den finálových jízd MS ve veslování v račické Labe aréně přišla překvapivá zpráva Mezinárodní veslařské federace, že se říjnový šampionát v Šanghaji ruší.

Komunikace mezi čínskou vládou a čínským organizačním výborem, který čítá na stovky členů, selhala, a jimi plánované podmínky 14denní karantény na hotelu - bez možnosti konání tréninků - nebyly výpravy jednotlivých států ochotné akceptovat, a to nejen z důvodu komplikace s tréninky. „Rozpočet na účast naší výpravy byl 100000 EUR, pokud by tam byla 14denní karanténa, tak by nás výjezd stál ještě další statisíce korun navíc, a to nepřipadá v úvahu. A kvůli karanténě se tam nechtělo ani sportovcům“, vysvětluje situaci generální sekretář ČVS Josef Johánek.

Přísné podmínky Covid plánu nařizovaly např. nošení roušek i venku: "Jsem hrdý na to, že jsme závody zvládli uspořádat v takovémto formátu. Do Česka nepřijely výpravy jen z Austrálie a Nového Zélandu, specifické podmínky ale byly vyjednány i pro ně," vyjadřuje se k šampionátu Michal Kurfirst. Že po pořadatelské stránce proběhlo vše bez problému potvrzuje i Ondřej Šebek, předseda ČVS: „Z organizačního pohledu rozhodně patří obrovská pochvala celému týmu, protože můžeme být rádi, že se závody vůbec uskutečnily. Na přelomu dubna a května to ještě nebylo jisté. Jsem rád, že se sem podařilo dostat i exotické státy jako Mexiko nebo Jižní Afrika, protože proces vyjednání veškerých povolení byl opravdu náročný. Ale byli tady, závodili a vyšlo i počasí. Smutnou věcí je, že závodníky nemohlo v cíli vítat tisíce diváků, což by byla pravá odměna za jejich usilovnou dřinu v přípravě. Ale musíme se s tím smířit, je to odraz doby.“

Pořadatelé zajistili nad rámec povinností online stream od prvního dne a finále vysílala i stanice ČT Sport s českým komentářem na webu České televize nebo pomocí „červeného tlačítka“ na HbbTV. Za velmi přísných podmínek byl otevřen VIP prostor na terasách areálu, z nichž nedělní dění sledoval například hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller: „Mně se tady líbí moc, jediné co je mi líto je, že tu nemohou být i diváci, protože areál je úplně úžasný. Atmosféra je správně sportovní, taková jaká má být. Doufám, že i diváci u obrazovek si to dostatečně užili.

Už v roce 2022 poskytne račický areál zázemí šampionátu ještě větších rozměrů než bylo MS U23. „Proběhlé závody jsou pro nás cennou zkušeností. Zvládli jsme přizpůsobit dění v areálu velmi přísným podmínkám, které všichni respektovali, a za to děkuji jak sportovcům, jejich týmům, tak personálu. Přípravy na velké Mistrovství světa ve veslování, které tady proběhne v příštím roce, jsou v plném proudu a díky této zkušenosti věřím, že ho po organizační stránce opět zvládneme na jedničku, říká Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Račice.

Mistrovství světa ve veslování U23 v Račicích v číslech: více

9.7.2021 Fantastické závody s českou výpravou ve finále! Takový bude víkend v Labe aréně Račice v rámci Mistrovství světa ve veslování do 23 let.

Šampionát, který ovlivnila především covidová situace je v plném proudu! Na Mistrovství světa dorazilo 54 veslařských federací, jediná výprava, která nakonec nedorazila je z Kazachstánu. Na finálních jízdách se 100% můžeme těšit na české špičky!

Už dnes víme, že ve finále A si o medaile zavesluje čtyřka s kormidelnicí: Zavadilová, Lázničková, Chourová, Hartmanová a kormidelnice Matoušová, dále párová čtyřka žen ve složení Pašková, Solařová, Pospíšilová a Štěpánková. Mezi muži už víme o osmiveslici s veslaři Kynclem, Zobalem, Diblíkem, Baldriánem, Vikolem, Kellerem, Vackem a Dočekalem s kormidelnicí Zelenkovou. O zbytku posádek se rozhodne v sobotu. „Zvědavý jsem na Aničku Šantrůčkovou. Vlajkovou lodí a favority na medajli je jistě čtyřka Zima, Šišma, Nosek, Neděla, půlka téhle posádky jsou totiž lonští mistři Evropy. Vše jde podle mých představ. Ještě bych chtěl poděkovat Organizačnímu výboru a všem dobrovolnkům, protože ta martýria kolem covidu jsou velká. Všichni, celý svaz letošní šampionát bereme jako generálku na velké Mistrovství za rok a já teď vidím, že je to připravené opravdu moc dobře.“ komentuje průběh závodů Jakub Makovička, ústřední trenér ČVS.

Pravidla týkající se covidu musí dodržovat bez milosti všichni, kdo se nachází v areálu račického závodiště. Vše vymezuje tzv. 1 Covid plán, vytvořený podle požadavků mezinárodní veslařské federace World Rowing funguje! “Covid plán nařizuje mnoho velmi přísných opatření jako je nošení roušek i venku apod., ale všichni ho respektují, výpravy vše dodržují i na hotelech” potvrzuje Dušan Macháček, předseda Organizačního výboru.

V noci na pátek se Račicemi prohnala bouřka, pročistil se vzduch, nefouká už silný vítr a je pod mrakem. V areálu tak panuje optimální veslařské podnebí. V sobotu v 15.45 h a v neděli od 10.45 h. začínají finálové jízdy, narušit předem připravený harmonogram by mohlo už jen extrémně divoké počasí! “Atmosféra závodů je i přes absenci diváků skvělá, o víkend se můžeme těšit na fantastické závody s českou výpravou ve finále! Musím pochválit technologii live streamu. K tomu máme skvělý dvojjazyčný komentář, takže všem divákům doporučuji sledovat a fandit naší výpravě online”, vzkazuje Dušan Macháček. Veškeré závody jsou přenášeny online streamem na worldrowing.com. „Online vysílání bylo kvůli covidu, pro letošní mistrovství nutností, jsem rád, že tohle zafungovalo a rozhodně bych chtěl pozvat všechny fanoušky veslování ke sledování závodů, i když jen přes obrazovku“, říká Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Račice. více

6.7.2021 Labe aréna otevřela brány pro Mistrovství světa ve veslování do 23let, diváci budou sledovat stream

Mistrovství světa ve veslování kategorie U23 se v račické Labe aréně konalo naposledy v roce 2009, kdy se mistryní světa stala rodačka z Děčína Jitka Antošová. Letošní šampionát je v mnohém výjimečný, podstatným způsobem totiž organizaci ovlivňuje covid. A i přes toto riziko je šampionát skvěle připraven a v číslech ho lze pospat takto: více

24.6.2021 Hendikepovaní sportovci opět v Labe aréně Račice

15. - 16.června se konal v Labe Aréně Račice už 23.r očník MČR v cyklistice a 2. ročník MČR ve veslování na trenažeru handikepovaných sportovců. Na start se postavilo celkem 78 závodníků, 65 z nich odjelo cyklistický závod, zbytek se přihlásil do veslařského klání. Spousta závodníků si vyzkoušelo obě disciplíny. Organizační tým zajišťují člěnové sportovního klubu Parta Litoměřicko, což jsou převážně pedagogové ze speciálních škol v okresu. Organizační podporu nacházejí pořadatelé i mezi rodinnými příslušníky a tak se atmosféra během závodů nemění a stejně jako každý rok, i letos byla úžasná, tvrdí Vladimír Slavík, ředitel závodu: „Když si vzpomenu, jak jsme tenkrát v 90. letech začnali tady na kanálu, vypadalo to tady trošku jinak. Byly to pionýrské začátky. Začínali jsme se 35 závodníky. A těším se až bude 25. ročník, kdy vytáhnu z archivu sportovní a výsledkovou listinu psanou ručně do notýsku. Dneska máme vše hned na internetu. Snažíme se jít s dobou, ale ta atmorféra je stále stejná, úžasná!“

Račický areál je pro konání takovýchto závodů ideální. Hendikepovaní cyklisté totiž potřebují uzavřenou trať. Na ní se letos objevil i 25 letý Lukáš Koželuh ze stacionáře ze Zahrádek u České Lípy: „Mám z toho dobrý pocit, vyhrál jsem to pro ty, kteří ze závodů vypadli, pro ně jsem to tady vybojoval. Je to tady pěkný.“ vyjadřuje se s úsměvem sportovec, který hrdě ukazuje medaily za první místo v cyklistickém závodu. „Když mě hlásili, tak jsem byla uplně mimo, nemám slov. Bylo to hezký. Alespoň něco si odnesu domu. Mám radost z toho zvonku, že si ho mohu připojit na kolo.“ neskrývá radost nad odměnami 33 letá absolventka Speciální školy ve Štětí, která si do chráněného bydlení do Rumburku odváží i diplom za 1. místo ve veslování na trenažeru.

Odměny pro účastníky jsou hrazeny v rámci podpory Národní sportovní agentury a poděkování za podporu vyjádřili pořadatelé i Ústeckému kraji. V úterý první závody odstartovala radní Ústeckého kraje pro sport, Ing, Jindra Zalabáková: „Já jsem tady po druhé, což je úplná bomba a moc děkuji pořadatelům, že mě pozvali. Takovéle akce mám moc ráda a myslím, že je potřeba je propagovat. 

Středečního předávání ocenění se pak kromě ředitele Labe areny Michala Kurfirsta a Jakuba Makovičky, ústředního  trenéra ČVS, zúčastnila další návštěva z Ústeckého kraje.Mgr. Zdenka Vachková, zastupitelka Ústeckého kraje vyjadřuje své dojmy: „Gratuluji všem sportovcům, byli skvělí a odhodlaní. Cítím obrovský respekt k pedagogům a trenérům, kteří se těmto znevýhodněným srdcařům věnují“. „Moc rád jsem se v rámci inspekční cesty po krajských investicích zúčastnil této příjemné akce. Soutěžící byli moc fajn, baví mě jejich nadšení, které jim, doufám, vydrží i do dalších let.“, říká Mgr. Bc. Tomáš Rieger, radní Ústeckého kraje pro oblast investic a majetku.

Michal Kurfirst, ředitel Labe arény: „Pandemická situace se vyvíjí kladně, takže my jsme nadšeni, že nám pomohla ten závod uspořádat, tak jak ho měli pořadatelé naplánovaný. Jsme tedy rádi, že po něm nezůstalo bílé místo, protože jiné závody se museli i rušit. Těšíme se teď na už 24.ročník.“

Labe aréna bude v následujících týdnech primárně veslařská. Vrcholem bude Mistrovství světa U23 ve veslování. Zatím je nahlášeno 1100 závodníků ze 42 zemí a v plném proudu jsou další akreditace. více

Loading...

Pro média

Loading...

Pro média