O projektu Česko vesluje

Česko vesluje je jedním z hlavních projektů Labe arény Ústeckého kraje, který vznikl za podpory Ústeckého kraje a Českého veslařského svazu. Hlavním motivem projektu je od roku 2016 podpora veslařského sportu prostřednictví veslařských trenažerů, a to především u dětí a mládeže, ale také u široké veřejnosti.

Hlavní cíle projektu Česko vesluje

  • Atraktivní a zábavnou formou podporovat u dětí a mládeže sport / vzdělání / technologie. 
  • Posilovat rozvoj osobnosti sportovce. 
  • Motivovat školy k moderní náplni tělocviků
  • Podpora rozvoj olympijských sportů. 
  • Hledání talentů, kteří by mohli v budoucnu úspěšně reprezentovat Českou republiku a stát se olympijskými vítězi.

Páteřní aktivitou projektu Česko vesluje je Školní liga ve veslování na trenažerech, tedy závodní klání mezi čtyřčlennými štafetami tvořenými žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol. Za neopakovatelné atmosféry mezi sebou závodí jednotlivé třídy i celé školy.

Do projektu se zapojilo více než 200 škol, z pěti krajů (Ústecký kraj, Liberecký kraj, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj a Severomoravský kraj) a celkem více než 25.000 žáků a studentů. 

Ambasadorem projektu Česko vesluje se stal úspěšný český reprezentant Lukáš Helešic, juniorský mistr světa na dvojce bez kormidelníka.

Labe aréna Ústeckého kraje chce tento projekt rozšířit do všech krajů a postupně za pomoci zřizovatelů škol i korporátních partnerů  jednotlivé školy vybavit stálými veslařskými trenažery (nyní jsou většinou na jednotlivé závody dováženy).

esko_vesluje_-_o_projektu_ii.jpg esko_vesluje_-_o_projektu_i-úpravy.jpg esko_vesluje_-_o_projektu_iii.jpg
Zoom gallery Zoom gallery

     

 
  

Labe Arena Ústeckého kraje > Česko vesluje > O projektu Česko vesluje