Labe aréna Štětí

Labe aréna Štětí

Nová budova Labe arény Ústeckého kraje ve Štětí byla uvedena do provozu ve druhé polovině roku 2018. Slouží jako tréninkové a testovací zázemí reprezentace, pro sportování dětí a mládeže (nejen ve veslování a rychlostní kanoistice) a pro sportovní veřejnost. 

Labe aréna ve Štětí poskytla zázemí například pro jubilejní 20. mistrovství republiky ve veslování na dlouhých tratích, reprezentační trenažérové testy, přípravu české reprezentace, Olympijský běh pro školy, Labský čtyřboj, příměstský tábor Vědecké léto nebo Labskou akademii vodních sportů. Své zázemí zde mají místní sportovní oddíly veslování, rychlostní kanoistiky, parkouru, vodáckého víceboje, crossfitu, florbalu nebo mažoretek.

Zázemí tohoto objektu - zejména posilovnu a tělocvičnu - využívá i sportovní veřejnost. Labe aréna Štětí bude v dalších letech poskytovat zázemí pro Regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže a pro výchovně vzdělávací aktivity zaměřené na rozvoj sportu a zdravého životního stylu (školení, kurzy atp.), které naváže na aktivity Labské akademie veslování.

V další etapě by se Labe aréna ve Štětí měla rozšířit i o unikátní vnitřní tréninkový bazén pro veslaře, nezbytnou ubytovací kapacitu a malou solární elektrárnu.

Termínovka

labe_aréna_Štětí_i-úpravy3.jpg labe_aréna_Štětí_ii.jpg labe_aréna_Štětí_iii.jpg
Labe Arena Ústeckého kraje > O nás > Labe aréna Štětí