Labe aréna Ústeckého kraje

Labe aréna Ústeckého kraje
Labe aréna Ústeckého kraje

Labe aréna Ústeckého kraje je český unikát, který spojuje dvě sportovní centra – jedno v Račicích, druhé ve Štětí. Veslařský a kanoistický kanál v Račicích patří k největším sportovním stavbám České republiky a svým významem přesahuje hranice Evropy. Nové tréninkové centrum ve Štětí poskytuje zázemí pro vrcholové sportovce, ale zároveň je otevřené pro širokou veřejnost se silným zaměřením na rozvoj pohybových aktivit dětí a mládeže.


Na rozvoji a podpoře Labe arény Ústeckého kraje se kromě Českého olympijského výboru a Českého veslařského svazu významně podílí Ústecký kraj. Tato strategická spolupráce si klade za úkol:
Labe aréna Ústeckého kraje je součástí jednoho z Národních olympijských center (Národní olympijské centrum vodních sportů). 

  • Vytvořit exkluzivní podmínky pro realizaci vrcholných mezinárodních sportovních akcí, především ve veslování a rychlostní kanoistice (Mistrovství světa, Evropy, světové poháry apod.). 
  • Vytvořit podmínky pro realizaci mezinárodních sportovních akcí v dalších sportech, etablovaných v prostorách Labe arény Ústeckého kraje, jako zejména v koloběhu, cyklistice, plavání, v jízdě na dračích lodí, triatlonu nebo rybaření. 
  • Vybudování komplexního a kvalitního zázemí pro trénink olympijských vodních sportů (především veslování a kanoistiky).
  • Využití zázemí Labe arény pro další sporty a pro zdraví upevňující tělesné aktivity (HEPA – Health Enhancing Physical Activity) sportovní veřejnosti. 
  • Podpora talentované mládeže specializující se na veslování a kanoistiku.
  • Vznik regionálního tréninkového centra pro přípravu talentované mládeže.
  • Rozšiřování projektu Česko vesluje do celé České republiky.
img8_2.jpg labe_aréna_Ústeckého_kraje_i_-_úprava.jpg labe_aréna_Ústeckého_kraje_iii.jpg

 

Labe Arena Ústeckého kraje > O nás > Labe aréna Ústeckého kraje