Národní olympijské centrum vodních sportů

Národní olympijské centrum vodních sportů

V České republice vzniká z iniciativy Českého olympijského výboru šest  tzv. Národních olympijských center, kde se postupně vytvářejí špičkové podmínky pro přípravu české reprezentace. Labe aréna Ústeckého kraje je jedním z nich - Národním olympijským centrem vodních sportů (NOCVS). 

Záměr vzniku NOCVS reprezentuje myšlenku využít stávající hodnoty obou areálů (Labe aréna Račice a Štětí) a dílčími cílenými investicemi do jejich obnovy a dostavby vytvořit funkční komplex odpovídající požadavkům 21. století, který zajistí vhodné podmínky jak pro trénink vrcholových sportovců, tak pro pořádání vrcholových mezinárodních soutěží, zejména ve veslování a rychlostní kanoistice.

Součástí záměru vzniku NOCVS je také využít potenciálu koncentrované přítomnosti trenérů a reprezentantů pro tvorbu potřebných sportovních metodik, pro rozvoj široké základny vodních sportů u dětí a mládeže v okolním regionu a pro rozvoj sportovně-vzdělávacích programů na školách spolupracujících s NOCVS. Pilotním městem těchto aktivit je město Štětí. 

NOCVS tak vytváří potřebné podmínky pro sportovní trénink a závody pro sportovce všech výkonnostních kategorií a současně tvoří podmínky pro rozvoj široké základny vodních sportů u dětí a mládeže, rozvoj dalších zdraví upevňujících tělesných aktivit (HEPA – Health Enhancing Physical Activity) využívajících nejen zázemí NOCVS, ale i přítomnosti sportovní reprezentace.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

Labe aréna Račice
Labe aréna Račice
Labe aréna Štětí
Labe aréna Štětí
Praha - Troja
Praha - Troja

 

Labe Arena Ústeckého kraje > O nás > Národní olympijské centrum vodních sportů