Česko vesluje

Česko vesluje je jedním z hlavních projektů Labe arény Ústeckého kraje, který vznikl za podpory Ústeckého kraje a Českého veslařského svazu. Hlavním motivem projektu je od roku 2016 podpora pravidelných pohybových aktivit organizovaných sportovců i sportovní veřejnosti prostřednictvím veslařských trenažerů, a to nejen u dětí a mládeže. 

 Hlavní cíle projektu Česko vesluje

 Atraktivní a zábavnou formou podporovat u dětí a mládeže sport / vzdělání / technologie. 
 Posilovat rozvoj osobnosti sportovce. 
 Motivovat školy k moderní náplni tělocviků
 Podpora rozvoj olympijských sportů. 
 Hledání talentů, kteří by mohli v budoucnu úspěšně reprezentovat Českou republiku a stát se   olympijskými vítězi.

Páteřní aktivitou projektu Česko vesluje je Školní liga ve veslování na trenažerech, tedy závodní klání mezi čtyřčlennými štafetami tvořenými žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol. Za neopakovatelné atmosféry mezi sebou závodí jednotlivé třídy i celé školy.

Do projektu se zapojilo více než 50 škol, z pěti krajů (Ústecký kraj, Liberecký kraj, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj a Severomoravský kraj) a celkem více než 5500 žáků a studentů. 

Ambasadorem projektu Česko vesluje se stal úspěšný český reprezentant Lukáš Helešic, juniorský mistr světa na dvojce bez kormidelníka.

Labe aréna Ústeckého kraje chce tento projekt rozšířit do všech krajů a postupně za pomoci korporátních partnerů jednotlivé školy vybavit stálými veslařskými trenažery (nyní jsou většinou na jednotlivé závody dováženy). 

Proč se zapojit

Po celém světě je trenažér populárním pomocníkem pro zlepšení kondice. Projekt Česko vesluje nabízí kromě sportovního zážitku ještě něco navíc. Připojte se k tisícovkám dětí a studentů, kteří zkusili neopakovatelnou závodní atmosféru v rámci projektu Česko vesluje, navzájem změřili své síly a udělali něco navíc pro své zdraví a pohybovou výchovu.

Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery
Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery