Aktuality

 

 

Stránkování

12 3 4 5 6 7 >
 
 
25.10.2023 Kolečkový fest

 

30.3.2023 Velikonoce u vody

Oslavte s námi svátky jara a zajíček Vás jistě překvapí sladkou koledou. Připojte se k ostatním sportovcům a využijte zvýhodněnou cenu za soustředění. Pobytový balíček ve dvoulůžkovém pokoji s plnou penzí nyní jen za 891,- / os. / noc.  více

8.11.2022 Projekt Česko vesluje odměnil vítěze výtvarné soutěže pořádané v rámci ADOPTROWING

Až do konce ledna mohou děti ze škol z Ústí nad Labem, Černčic a Litoměřic veslovat na zapůjčených veslařských trenažérech. V rámci #ADOPTROWING byla vybrána čtyři vítězná výtvarná díla, která školám zajistila dlouhodobou zápůjčku špičkových veslařských trenažérů firmy Concept2. Díky své píli se vítězné školy mohou zapojit na plno do Školní ligy Česko vesluje 2022-23 a na trenažérech zajet výsledky pro 1. a 2. kolo ligy, což jim dá šanci utkat se s ostatními školami o prvenství v Zimním poháru.

Základní škola Mírová v Ústí nad Labem fandila Brazílii a zaujala originálními veslujícími Lego panáčky. Protože škola do soutěže poslala dokonce více děl a je úspěšná i ve Školní lize, řadíme ji projektu Česko vesluje mezi nejaktivnější školy!

V Černčicích fandili Švédsku. Děti z této základní školy se poprvé seznámily s veslováním na trenažéru až díky #ADOPTROWING a veslařskému happeningu při zahájení Mistrovství světa v Račicích. I jejich dílo s příznačným názvem „#Adoptrowing“ zaujalo a zajistí škole zatraktivnění hodin tělesné výchovy veslování.

Zcela novou školou, která se až díky #ADOPTROWING seznamuje s projektem Česko vesluje, je i litoměřická Základní škola U Stadionu. Pro svoji adoptovanou zemi, kterou se stalo Finsko, vytvořila originální koláž, díky níž se mohou z trenažéru radovat i v Litoměřicích.

Všem zapojeným školám děkujeme za aktivní účast!

Tým Česko vesluje.

FOTOGALERIE VŠECH VÝTVARNÝCH DĚL ZDE více

25.9.2022 Mistrovství světa ve veslování, které se do České republiky vrátilo po 29 letech dospělo do úspěšného finále.

Zvládli jsme to všechno bezvadně. Vypořádali jsme se s nástrahami počasí a těšili jsme se na finálové dny a na tribuny, které byly plné diváků, říká Michal Kurfirst ředitel Labe arény.  více

19.7.2022 Účastníky Mistrovství světa ve veslování 2022 budou v Račicích čekat jedineční fanoušci.

více

28.5.2022 Kickfest se vrací po tříleté pauze. Labe aréna přivítá koloběžkovou špičku z celého světa.

Poslední květnový víkend patří Národní olympijské centrum vodních sportů milovníkům koloběžek. V sobotu 28. a v neděli 29. května se v Labe aréně koná Kickfest. Do Račic se vrací po tříleté pauze. více

21.5.2022 Labe aréna v Račicích po 6 letech hostí Světový pohár v rychlostní kanoistice

Okolo 500 závodníku, z bezmála 50 zemí světa. To je ve zkratce Světový pohár v rychlostní kanoistice, který hostí od pátku 20. do neděle 22. května Národní olympijské centrum vodních sportů v Račicích. V Labe aréně se představuje česká i světová špička a areál je na Světový pohár připraven. více

14.5.2022 Uzavření areálu

Vážení sportovní přátelé,
z důvodu pořádání Světového poháru v rychlostní kanoistice, je areál od 15.5.-22.5.2022 (včetně) uzavřen pro širokou veřejnost. (lov ryb, inline brusle, apod.)
Rádi Vás přivítáme na tribunách či v restauraci jako fanoušky.
Děkujeme za pochopení. více

4.5.2022 Nominační závody rychlostních kanoistů odstartovaly sezónu v Račicích

Poslední dubnový víkend od pátku 29. dubna do neděle 1. května se v Labe aréně Račice uskutečnily první nominační závody rychlostních kanoistů. Během velmi nabitých 3 dnů bojovali kanoisté o místa v seniorské reprezentaci a následnou účast na Světovém poháru v Račicích a Poznani.

V Račicích bojovalo na 80 vrcholových sportovců a na kanál se velmi rádi vrátili. „Kanál patří mezi jeden z nejlepších v Evropě, sice tady už několik let bojujeme s vodou, ale i přesto závodiště kanálu a prostor na závodění patří mezi Evropskou špičku,“ říká Zdeněk Krpata, předseda sportovně technické komise Českého svazu kanoistů.

Nominační závody se přesto neobešly bez komplikací. Tentokrát zasáhla vyšší moc. Někteří špičkoví kanoisté nemohli nastoupit kvůli chřipce „Martina Fuksu a Daniela Havla skolila chřipka a nemohli nastoupit na závody. Nicméně vzhledem k jejich dosavadní výkonnosti budou nominováni na Světový pohár i bez účasti na prvních nominačních závodech,“ dodává šéftrenér reprezentace Pavel Hottmar.

První nominační závody patřily mezi ty menší závodní akce. Labe aréna v Račicích se aktuálně připravuje na nabitou sezónu. Třetí květnový víkend 20-22. 5  se zde uskuteční Světový pohár v rychlostní kanoistice i týden později se v Račicích sejdou milovníci koloběžek u oblíbeného Kickfestu. více

2.5.2022 Po třech letech se vrátil do Teplic sportovní veslařský festival pro žáky a studenty středních a základních škol TEPLICKO VESLUJE

Přes 300 dětí ze základních a středních škol z Teplic a okolí se ve čtvrtek 28. dubna sešlo ve Sportaréně Teplice změřit své síly na veslařských trenažérech. Díky projektu Česko vesluje, který v Teplicích skvěle funguje už několik let děti soutěží mezi sebou ve veslařských štafetách a nebojí se sportovat a užívat si všestranný pohyb.

„Nejvíce je základních škol, ale mám i hezký pocit z toho že v Teplicích máme 5 aktivních středních škol a všechny se do projektu Česko vesluje zapojily a studenti veslují a to považuji za velký úspěch,“ říká pořadatel festivalu a tělocvikář a biolog z gymnázia Teplice Jakub Doboš.

„ Já jsem strašně moc rád, když tady vidím celou řadu dětí, jak je to hrozně moc baví na těch trenažérech. Zhruba polovina našich škol se do toho zapojila. A v Teplicích, ač tady nemáme řeku, tak i přesto tady máme nejlepší veslaře v této soutěži. Takže Teplice jsou veslování zaslíbené a jsem rád, že se to daří rozšiřovat a děti že rády veslují,“ popisuje Jiří Štábl náměstek primátora Teplic.  

Český veslařský svaz obohatil dopolední program o dorostence z české reprezentace. František Novotný, Vojtěch Koželský, Lucie Vyhnalová a Barbora Poršová ukázali místním dětem i pedagogům správnou techniku veslování a čemu se u veslování vyvarovat. Nakonec se nechali vyzvat i k závodu. Několik posádek sebralo odvahu a ve štafetách Česko vesluje porovnali síly i s těmito profesionály. Atmosféra byla dech beroucí.

Pokud se chcete i vy se svojí školou zapojit do úspěšného projektu Česko vesluje kontaktujte managerku projektu Jitku Tollarovou na telefonním čísle 777 969 271 nebo na e-mailu jitka.tollarova@labearena.cz. více