Školní liga Česko vesluje 2019/20 odměňuje vítěze

26.1.2021

Školní liga Česko vesluje 2019/20 odměňuje vítěze

Štětí, 26. ledna 2021

V rámci projektu Česko vesluje budou v následujících dnech předány šesti školám ocenění za účast ve Školní lize 2019/20. Kvůli covid opatřením na jaře a na podzim loňského roku, byli organizátoři nuceni přesouvat nebo i rušit plánované akce. Školní liga se tak dočkává vyhodnocení až nyní.

Sezóna 2019/20 je vyhodnocována v 6 kategoriích. Zúčastnilo se 54 škol, z toho 34 základních škol a 20 školských zařízení typu gymnázium, střední nebo vyšší odborná škola. Projekt působil opět převážně v domácím Ústeckém kraji, dále v Libereckém, Středočeském, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji. Vítězné školy obdrží věcné ceny, adekvátní titul a hlavními odměnami jsou jsou ve vybraných kategoriích opět veslovací trenažery Concept 2.

Informace týkající oceněných škol, nalezeznete níže:
 

Vítěz Školní ligy - Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří

Je dlouhodobě nejúspěšnější školou projektu a její týmy podávají vynikající konstantní výsledky už roky. Tváří kláštereckého veslování se stala učitelka tělesné výchovy původem z Ukrajiny, Valentina Kuchařová. Po úspěších na olympiádě v roce 1980 se tato profesionální veslařka dostala zpět k tomuto sportu až díky trenažerům a projektu Česko vesluje. Příběh, který zrodil nové nadšení se bude od září 2021 odehrávat už bez této jedinečné ikony.

"Projekt Česko vesluje mi přijde geniální, dává dětem příležitost," říká Valentina Kuchařová. K veslování se člověk nedostane jen tak, mně si tenhle sport také našel náhodou. My jsme malinká škola, zařadila jsem veslování do hodin tělocviku a výsledky se dostavily. Když pak děti dostaly příležitost vidět Národní olympijské centrum a samotné olympioniky, stalo se to pro ně velkou motivací. Naše škola se v povědomí veřejnosti vyprofilovala a i noví rodiče přicházejí se zájmem, aby jejich děti veslovaly. Doufám, že po mém ochodu dokáží moje nástupkyně v dětech motivaci udržet. Na naše výsledky jsem velmi hrdá.

Aktuálně získává škola kromě drobných darů, hlavní cenu - veslovací trenažer. Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří slaví už 3. vítezství v řadě.
 

Nejlepší průměrné výsledky SŠ - SPŠ a VOŠ Chomutov

Je nejaktivnější školou ve svém okrese. Zapojeni jsou do projektu Česko vesluje od samého počátku a závodů se zde účastní především ryze mužské týmy starších ročníků. Projekt Česko vesluje cílí na zapojení co nejširšího spektra žáků i na kvalitu, chomutovská škola jde příkladem právě v kvalitě. Tělocvikáři, manželé Koubovi, svoje žáky významně podporují a jejich poctivý přístup jim zaručuje radost i vynikající výsledky.

SPŠ a VOŠ Chomutov obdrží za své výkony drobné dary a hlavní cenu - veslovací trenažer.

 

Nejlepší průměrné výsledky ZŠ - ZŠ a MŠ Krupka Teplická

Týmy ZŠ a MŠ Krupka Teplická bývají složeny převážně z dívek. Ty vynikají velkou motivací a oblibou v soutěžení a překonávání limitů, ať už na úrovni spolužáků, v rámci oblastních kol nebo při finálových regatách. Ačkoliv se škola do projektu Česko vesluje připojila později, ihned se začala umisťovat na předních příčkách. Zásluhu na tom má schopnost skvělé organizace a sportovní duch pedagogického týmu. Týmy jsou navíc vždy velmi dobře identifikovatelné díky školním dresům.

ZŠ a MŠ Krupka Teplická obdrží za své výkony drobné dary a hlavní cenu - veslovací trenažer.

 

Základní škola s nejvyšším počtem bodů - Základní škola Školní Štětí 

Oceněná Základní škola Školní Štětí je první domácí školou, která se může pyšnit těmito výsledky. Navzdory tomu, že škola doposud nedisponovala vlastními trenažery, vyvinula v rámci spolupráce s Labe arénou aktivitu k zajištění trenažerů na dobu nutnou k tréninku a odjetí závodu. Místní tým překvapil svými výsledky a bude náležitě odměněn veslovacím trenažerem.

Alexandr Petrišče, ředitel školy: „Z takového úspěchu naší školy máme obrovskou radost. I když nemáme žádné zázemí, díky zapůjčeným trenažérům se i naši žáci mohli do této akce zapojit. Jsme rádi, že tuto příležitost dostali. Děkuji jim za parádní výkon a vyučujícím tělesné výchovy za skvělou motivaci. Věřím, že se této aktivitě nevěnovali naposledy a že podobné akce přivedou více dětí k pravidelnému sportování. “

Cenu budou zástupci školy přebírat z rukou úspěšného olympionika Lukáše Helešice.

 

Střední škola s nejvyšším počtem bodů - SPŠ Teplice

Tradičně velmi úspěšná škola se letos poprvé a zaslouženě ocitla mezi oceněnými v rámci Školní ligy. V průběhu sezóny SPŠ Teplice zorganizovala úspěšný veslovací festival "TEPLICKO vesluje na SPŠ" a její týmy se pravidelně účastní a umisťují na nejvyšších příčkách při Finálové regatě.

"Kluci od vody musí být fajn už z principu," říká Jana Vachoušková, zástupkyně ředitele. „Akcí "TEPLICKO vesluje na SPŠ" jsme o sobě chtěli dát vědět a to se povedlo. Akce se zúčastnila i posádka mistrů Evropy v Essenu, vítězů mezinárodní regaty v Mnichově a účastníků Mistrovství světa v Tokiu. To vše díky projektu Česko vesluje, veliké náhodě a facebooku. Určitě se chystáme pokračovat v pořádání akcí hned, jak to bude možné, ale obávám se vytíženosti pedagogů po aktuálních opatření. Minimálně budeme pokračovatve veslování v rámci tělesné výchovy.“

 

Nejlepší průměrné hodnocení gymnázií - Gymnázium Rumburk

Vyniká perfektní organizací a pro tým Česko vesluje je radost se do těchto podmínek vracet. Škola je v projektu natolik aktivní, že k veslování dlouhodobě motivuje i další školy Šluknovského výběžku. Díky němu mohou poznat tento sport děti i v takto odlehlé lokalitě, kde v podstatě neexistuje ani žádný veslařský oddíl. Vrcholem spolupráce je akce "Výběžek vesluje", která proběhla v sezóně 2019/20 už po třetí. 

Gymnázium Rumburk obdrží za své výkony drobné dary a hlavní cenu - veslovací trenažer.


Za podporu děkujeme našim partnerům:

  • Ústeckému kraji a jeho projektu Rodinné stříbro, 
  • Nadaci ČEZ,
  • Městu Štětí.
   
Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Školní liga Česko vesluje 2019/20 odměňuje vítěze