Labe aréna Ústeckého kraje je připravena na jeden z letošních top závodů - domácí mistrovství rychlostních kanoistů

30.7.2020

Labe aréna Ústeckého kraje je připravena na jeden z letošních top závodů - domácí mistrovství rychlostních kanoistů

Račice, 29. července 2020

 

Mistrovství České republiky rychlostních kanoistů na krátkých tratích se na kanálu Labe arény Ústeckého kraje v Račicích uskuteční od 30. července do 2. srpna 2020. Republikové mistrovství je domácím vrcholem sezony. Závodit se bude ve všech věkových kategoriích. Mimo mistrovské tituly budou ve hře i nominace na mezinárodní soutěže dospělých, juniorů a dorostenců.

„Pro všechny je to zvláštní sezona. Za normálních okolností bychom upínali pozornost k olympijským hrám v Tokiu, kde by za pár dní začínaly soutěže v rychlostní kanoistice. Místo toho se na republikovém šampionátu v Račicích představí i největší domácí hvězdy. Mistrovské tituly tak budou velmi cenné. Každopádně jsem rád, že alespoň jednou v tomto divokém roce můžeme uspořádat závod, kde se potkají závodníci všech generací od benjamínků po veterány a zástupci všech klubů,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

„Na úspěšný průběh Mistrovství ČR rychlostních kanoistů na krátkých tratích je v Labe aréně Ústeckého kraje vše připravené. Věřím, že tréninkové kempy reprezentantů i kanoistických klubů, které v Labe aréně Ústeckého kraje proběhly v uplynulých dnech, přispěly k doladění formy a diváci budou svědky velmi kvalitních výkonů,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Ve čtvrtek se pojedou hlavně individuální tratě mužů na kilometru a ženské na pětistovce. V pátek jsou v programu pětistovky kajakářů a mužské debly na kilometru. Chybět nebudou ani debly žen na olympijské pětistovce. Podvečerní program zpestří závody čtyřkajaků žen na pětistovce a podruhé v řadě také open kategorie čtyřkanoí žen na stejné trati.

V sobotu pojedou pětistovku kanoisté, kajakáře čeká nejkratší trať - dvoustovka. Naopak kajakářky pojedou nejdelší, kilometrovou trať. V jednu hodinu odpoledne také proběhne tradiční slavnostní nástup klubů. Neděle je věnována hlavně dvoustovkám a pětistovce kajakářů. V jednu hodinu dojde rovněž ke slavnostnímu podpisu Memoranda o vzájemné spolupráci a podpoře mezi Ústeckým krajem, Českým olympijským výborem, Labe arénou Ústeckého kraje a 11 sportovními svazy včetně veslařského, kanoistického nebo cyklistického. Program završí finálový souboj čtyřkajaků a také čtyřkanoí mužů na pětistovce.

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Labe aréna Ústeckého kraje je připravena na jeden z letošních top závodů - domácí mistrovství rychlostních kanoistů