Labe aréna v Račicích péči o sportovce a přípravu sezóny zvládá.

19.3.2021

Labe aréna v Račicích péči o sportovce a přípravu sezóny zvládá.

Za současných opatření už nesmí do areálu Račické Labe arény nikdo z veřejnosti. S čím se musí vypořádávat zaměstnanci sportoviště? Lze zvládnout uspořádat mezinárodní závody za doposud neznámých podmínek a omezení? Sportovní sezóna v areálu račické Labe arény se blíží a organizátoři akcí mají plné ruce práce s přípravami. Tu jim komplikují stále se měnící omezení vzniklá pandemickou situací v ČR.

Už v druhé polovině března se na račickém kanále uskuteční soustředění kanoistické reprezentace. 18.dubna by měl odstartovat Kontrolní závod Českého veslařského svazu a svůj 1. nominační závod sezóny by si zde měli odjet i kanoisté. Dále hostí areál téměř každý víkend další významné akce. Svoje mistrovství světa si kolem vody snad budou moci zajet mentálně postižení cyklisté, Mistrovství ČR v dálkovém plavání tu pořádá Svaz vodních sportů, konat se pak v Račicích má i několik triatlonů a dalších akcí. Jak náročné jsou podmínky realizace sportovní akce v koronavirem ovlivněné době už dnes v Račicích vědí.

"Pro domácí fungování v době pandemie vytváříme bezpečné bubliny pro tréninkové campy reprezentace. Areál jsme museli hermeticky uzavřít a připravit karanténní pokoje pro sportovce, kteří nově přijedou do areálu. Součástí opatření je pravidelné testování, omezení při výdeji jídel a úklid pokojů tak, aby se vyloučilo setkávání hotelového personálu se sportovci," říká ředitel Labe arény Michal Kurfirst.

Ubytovaní sportovci nemohou po celou dobu svého pobytu ven z areálu a teprve po druhém negativním testu mohou vstoupit například do jídelny. Do té doby, tj. cca 5 dní, dostávají jídla v krabičkách za dveře pokoje. Tréninky pak probíhají za velmi přísných podmínek. Přizpůsobit se musely opatřením i interiéry objektů a personál je vybaven respirátory FPP 3. Také je intenzivněji testován

Nejvýznamnější událostí roku je Mistrovství světa závodníků do 23 let ve veslování, které má proběhnout v červenci. Jeho pořádání má na starost Český veslařský svaz ve spolupráci se smluvním partnerem Národním olympijským centrem vodních sportů. Nad jeho konáním však stále visí otazníky.

"Vzhledem k pandemické situaci v ČR je podmínkou pro realizaci závodu výjimka, kterou uděluje Ministerstvo zdravotnictví České republiky na základě žádosti organizátorů, doporučené Národní sportovní agenturou.  V případě kladného vyjádření MZČR a celkové pandemické situace ve světě, Organizační výbor společně s mezinárodní veslařskou federací World Rowing rozhodne, zda se tento šampionát uskuteční. Rozhodnutí by mělo padnout do poloviny dubna, " vysvětluje Pavel Šebesta, výkonný ředitel Organizačního výboru.

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Labe aréna v Račicích péči o sportovce a přípravu sezóny zvládá.