Labe aréna v Račicích po 6 letech hostí Světový pohár v rychlostní kanoistice

21.5.2022

Labe aréna v Račicích po 6 letech hostí Světový pohár v rychlostní kanoistice

Okolo 500 závodníku, z bezmála 50 zemí světa. To je ve zkratce Světový pohár v rychlostní kanoistice, který hostí od pátku 20. do neděle 22. května Národní olympijské centrum vodních sportů v Račicích. V Labe aréně se představuje česká i světová špička a areál je na Světový pohár připraven.

„Hlavní pro ten závod je kanoistická dráha, která je specifická a má jiné požadavky než veslařská. Veškeré bójky, příprava měřících buněk, které jsou podél dráhy a cílové věže, příprava depa a nesmíme zapomenout na přípravu celého areálu jako takového. Je toho hodně, ale zvládli jsme to všechno,“ říká technický ředitel Labe arény Račice Luboš Došek.

Světový pohár se v Račicích konal naposledy v roce 2016. Původně se měl do Labe arény vrátit o čtyři roky později. Jeho konání ovšem překazila celosvětová pandemie Coronaviru a s ní spojené bezpečnostní opatření.

„Je tady okolo 1000 akreditovaných účastníků z řad závodníků, jejich doprovodu a je tady rozsáhlý organizační tým, který pomáhá zajišťovat hladký průběh Světového poháru,“ popisuje šéf eventu Světového poháru Pavel Šebesta. Uspořádání podobných závodů není jednoduché a pro organizační tým představuje výzvu:“Není to úplně běžná akce. Nejsou to na druhou stranu olympijské hry, ale je to něco mezi. Na olympijských hrách je podstatně méně účastníků a hodně organizátorů. Tady je to obráceně, tedy hodně účastníků a méně organizátorů,“ dodává Šebesta.

Po Světovém poháru v rychlostní kanoistice nabitá sezóna v Račicích rozhodně nekončí. Už příští víkend se zde uskuteční sportovně nabitý víkend pro milovníky koloběžek v rámci Kickfestu. 

Více informací o rychlostní kanoistice na www.kanoe.cz

zdroj foto: zonerama Kanoe.cz

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Labe aréna v Račicích po 6 letech hostí Světový pohár v rychlostní kanoistice