Labe aréna v Račicích přivítá o víkendu velké triatlonové závody

5.6.2020

Labe aréna v Račicích přivítá o víkendu velké triatlonové závody

Račice, 5. června 2020

 

Víkend ovládnou v Labe aréně v Račicích dvoudenní triatlonové závody. Zatímco v sobotu 6. června 2020 je připravena trať o celkové vzdálenosti 70,3 km, neděle bude patřit sprintu (plavání 750 m / kolo 21,2 km / běh 5 km) a olympijské trati (plavání 1500 m / kolo 40 km / běh 10 km). Rychlá račická trať do sobotního závodu přilákala i triatlonové hvězdy, jakými jsou Lukáš Kočař, Tomáš ŘenčPetr Vabroušek, David Jílek a další.

„Areál Labe arény Ústeckého kraje nám svojí strukturou umožnil uspořádat 23. května 2020 první „otvírák“ triatlonové sezóny. Závod proběhl ve skvělé atmosféře a závodníci byli maximálně spokojeni. Poptávka po závodění a setkání se s přáteli byla natolik veliká, že jsem se ve spolupráci s kamarády z tréninkové skupiny BeTri rozhodl uspořádat i závody s delšími tratěmi, které připraví hobíky i profíky do sezóny 2020. Ta se naplno rozjede v červenci a srpnu jak doma, tak v zahraničí. Z pohledu závodníka je totiž dobré si vyzkoušet na menším a kratším závodě svoji formu, vybavení a poté ještě doladit, co je třeba zlepšit na vrchol sezóny,“ poznamenal Jan Kubeš, ředitel a organizátor triatlonových závodů.

„Chtěli bychom touto cestou pozvat každého, kdo by si chtěl poprvé v životě vyzkoušet triatlon, tedy úplné začátečníky, i ty, kteří již mají s triatlonovým závoděním zkušenost. Po organizační stránce je vše připravené a doufáme, že nám bude přát i počasí,” uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Pro zachování bezpečnosti závodníků i veřejnosti bude nutné po dobu konání závodů asfaltovou dráhu okolo vodního kanálu v Račicích uzavřít. Nedělní závody ještě nabízí volná místa k registraci a kdokoli si může přijít poměřit síly s triatlonovými profíky nebo po zimě pořádně provětrat koloběžku. Více informací a možné registrace na webu www.czechtriseries.cz nebo www.hamrman.cz.

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Labe aréna v Račicích přivítá o víkendu velké triatlonové závody