Martin Hotový: Kanál Labe arény Ústeckého kraje v Račicích je úžasné místo pro sport a věříme v jeho velký potenciál

19.10.2020

Martin Hotový: Kanál Labe arény Ústeckého kraje v Račicích je úžasné místo pro sport a věříme v jeho velký potenciál

Račice, 19. října 2020

 

Triatlon dobývá Labe arénu Ústeckého kraje. Tak by mohl znít náhradní titulek rozhovoru s Martinem Hotovým, sportovním ředitelem České triatlonové asociace. Mimo jiné nás zajímalo, proč si triatlonisté tento umělý vodní kanál tak oblíbili, co jim zde ještě schází a jaké mají plány.

V čem je Labe aréna Ústeckého kraje pro váš sport výjimečná?

Nejvíce si na tomto prostoru ceníme jeho komplexnosti zázemí a možnost celý areál uzavřít. Díky tomu jsme schopni zde uspořádat vícedenní akce (festival) na nových moderních formátech tratí včetně opakovaných startů, což by v jiném prostředí bylo složité uskutečnit. Je to prostor pro velké „komunitní“ akce. 

Jaké významnější akce jste na kanálu Labe arény v Račicích letos realizovali a jaké plánujete?

Nejvýznamnější akcí byl Český pohár v triatlonu 2020, který jsme uspořádali formou vícedenního formátu (festivalu). V plánu zde máme uspořádat v roce 2022 neboi 2023 Mistrovství Evropy dorostenců v triatlonu a v dalších letech i jiné významné mezinárodní závody.

Jak vnímáte račický kanál v kontextu významných sportovních areálů v ČR?

Jako ojedinělý areál, který dává nové možnosti.

Co byste pro ještě větší komfort potřebovali dořešit?

Velmi postrádám kvalitní a komplexní ozvučení celého areálu, velkoplošnou obrazovku a i moderní technické zázemí „rozvody“ a právě napojení na zvukové a audiovizuální systémy. Dost mě zaskočilo, že na akci jsme si museli sehnat na toto externí firmy. 

Proč jste se připojili k Memorandu o vzájemné spolupráci a podpoře Labe arény Ústeckého kraje se sportovními svazy?

Areál je úžasné místo pro sport a věříme v jeho velký potenciál nejen pro veslařské a kanoistické sporty, ale i právě pro sporty, které kombinují vodu s dalšími aktivitami „na suchu“.

Ve funkci sportovního ředitele jste tři roky. Co se vám již podařilo uskutečnit a co nového plánujete?

Podařilo se mi ve spolupráci s trenéry výběrů inovovat systém přípravy seniorské reprezentace – vytvořit tzv. top tým včetně jeho fungování. Obnovit důvěru reprezentantů v celý systém a navýšit rozpočet reprezentace jako celku. S tím je spojeno i lepší zajištění nejen samotných reprezentantů, ale i jejich závodních startů. Inovacemi prošla školení trenérů, napojení na mezinárodní systém a systémy SCM a SpS. Hodně se toho povedlo udělat i směrem k věkovým kategoriím a závodníkům v dlouhém a terénním triatlonu. Nyní se chci soustředit směrem k Olympijským hrám 2024, ačkoliv nás mezitím čeká ještě posunutá olympiáda 2020, a i směrem k novým mezinárodním akcím, které bych chtěl v nadcházejícím olympijském cyklu nově přivést do ČR.

 

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Martin Hotový: Kanál Labe arény Ústeckého kraje v Račicích je úžasné místo pro sport a věříme v jeho velký potenciál