Školní liga Česko vesluje odstartovala, zatraktivnit hodiny tělesné výchovy mohou školy z celé republiky.

8.11.2022

Školní liga Česko vesluje odstartovala, zatraktivnit hodiny tělesné výchovy mohou školy z celé republiky.

 

Emoce, týmovost, sportovní nadšení a především zábava spojená s pohybem. O tom je veslování na trenažérech přímo v hodinách tělesné výchovy na 2. stupních základních škol, gymnáziích a středních školách. V říjnu odstartoval další ročník Školní ligy projektu Česko vesluje, čímž navazuje na úspěšné předchozí ročníky. „I přes potíže, které nám způsobila pandemie covidu, s námi v loňském ročníku závodilo přes 100 škol z několika krajů. Bereme to jako úspěch a už dnes je jasné, že letošní Školní liga bude ještě úspěšnější, a to v návaznosti nejen na pocovidová uvolnění a potřebu podpořit pohyb ve školách, ale také díky Mistrovství světa ve veslování, které proběhlo v září v Račicích. Česko vesluje s projektem #Adoptrowing přivezlo 17. září do Račic na slavnostní zahájení přes 500 dětí a ohlasy byly a jsou naprosto úžasné. Povědomí o klasickém veslování i veslování na trenažérech se tak šíří stále více, a to je i jeden z našich cílů“,říká Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje a iniciátor myšlenky Česko vesluje.

Prakticky Školní liga funguje tak, že jsou vypsána 4 kola rozvržena do celého školního roku. Soutěží ideálně 4členné týmy – štafety, a ty nejlepší výsledky poté učitelé zadávají do online systému. Více informací a propozice zde. Školy, které nemají vlastní trenažéry, mohou využít možnost krátkodobé zápůjčky, pronájmu nebo se mohou obrátit na koordinátory projektu v případě zájmu o pořízení vlastního trenažéru. Školní liga Česko vesluje je úzce spjata s projektem Sazka olympijský víceboj, a to hlavně sdíleným administračním systémem. Školy, které už tedy historicky spolupracovaly s jedním projektem, mohou velmi jednoduše přejít i do toto druhého.

I letos vyráží tým v čele s koordinátorkou projektu Jitkou Tollarovou přímo do hodin tělocviku, kde novým školám představí trenažér, techniku veslování, případně i systém zadávání výsledků atd. Během října už si vše vyzkoušeli třeba v Mělníku, Chomutově nebo Varnsdorfu. Získat bližší informace nebo se rovnou domluvit na termínu návštěvy lze na těchto kontaktech: , tel.č. 777969271.

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Školní liga Česko vesluje odstartovala, zatraktivnit hodiny tělesné výchovy mohou školy z celé republiky.