Sportovní svazy by měly spolupracovat a vzájemně se podporovat při budování a využívání sportovních areálů

26.10.2020

Sportovní svazy by měly spolupracovat a vzájemně se podporovat při budování a využívání sportovních areálů

Račice, 26. října 2020

 

Přestože nebyl cyklistickým reprezentantem a v mládí aktivně provozoval i atletiku a basketbal, stal se Petr Marek prezidentem Českého svazu cyklistiky. Do budoucna má mnoho smělých plánů a některé z nich jsou spojené i s Labe arénou Ústeckého kraje. Nejenom o tom je následující rozhovor.

Co podle vás přitahuje závodní cyklisty do Labe arény Ústeckého kraje?

Silniční okruh v prostoru Labe arény v Račicích je pro nás unikátní v tom, že se jedná o uzavřený prostor, kde není běžný silniční provoz. Proto zde nemůže dojít k ohrožení zdraví a životů závodníků.

Hodí se asfaltový okruh okolo račického kanálu i pro cyklistické závody?

Ano. V lokalitě Labe aréna jsme v minulosti pořádali několik silničních závodů včetně Mistrovství ČR juniorů. V budoucnu bychom chtěli tento unikátní prostor využívat i pro další sportovní akce, zejména silniční závody žáků a juniorů.

Jak vnímáte račický kanál v kontextu významných sportovních areálů v ČR?

Tento sportovní areál je zejména z pohledu vodních sportů unikátní a myslím si, že jedinečný i v Evropě.

Není pro cyklisty pětikilometrová dráha krátká?

Cyklistika by určitě uvítala možnost rozšíření silničního okruhu a zlepšení variability tohoto okruhu, aby byl pro cyklistiku zajímavější. Zároveň by bylo určitě dobré dovybudovat i možnost výjezdu ze silničního okruhu v areálu na běžné silnice, abychom mohli v areálu pořádat i závody pro dospělé kategorie a mohli tak využít skvělé technické zázemí Labe arény.

Proč jste se připojili k Memorandu, které podepsali zástupci Labe arény Ústeckého kraje s desítkou dalších svazů?

Memorandum jsem podepsal, protože jsem přesvědčen, že sportovní organizace by měly spolupracovat a vzájemně se podporovat při budování a využívání sportovních areálů, které jsou v ČR, protože tyto areály, které jsou vybudovány pro některý sport, je možné využívat i pro více sportů. Sportovní svazy by měly spolupracovat a vědět, kdo co má již vybudováno a co je možné využít i pro další sporty. Zároveň bychom mohli více spolupracovat a ujasnit si prioritní potřeby jednotlivých sportů a možná i vypracovat plán, co který svaz potřebuje vybudovat nebo opravit.

Čeho byste chtěl v čele cyklistického svazu dosáhnout?

Chtěl bych se pokusit vybudovat dvě cyklistické dráhové haly v Praze a Brně vzhledem k tomu, že v ČR nemá cyklistika odpovídající dráhový ovál a cyklisté nemají kde trénovat.  Zároveň bych chtěl s pomocí spolupracovníků zmodernizovat národní svaz a podporovat všechny cyklistické disciplíny, národní poháry a významné sportovní akce: mistrovství světa, mistrovství Evropy, světové poháry a další významné závody silniční, dráhové MTB, v cyklokrosu, BMX, ale i v sálové cyklistice.

Petr Marek, prezident Českého svazu cyklistiky (ČSC)

Do funkce prezidenta ČSC byl zvolen poprvé na mimořádné valné hromadě ČSC v roce 2018, podruhé na řádné valné hromadě ČSC v roce 2019. V ČR založil organizovanou horskou cyklistiku v roce 1989 a společně se spolupracovníky uspořádal několik mezinárodních závodů ME 1995, Světový pohár 1997, ME 1998 a dalších několik mezinárodních závodů a cyklistických akcí.

 

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Sportovní svazy by měly spolupracovat a vzájemně se podporovat při budování a využívání sportovních areálů
Loading...

Aktuality

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 7
 
 
Loading...

Aktuality

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 7