Veslaři z Pardubic slavili úspěchy nejen v Račicích. Chystají i zapojení do projektu Česko vesluje

30.9.2021

Veslaři z Pardubic slavili úspěchy nejen v Račicích. Chystají i zapojení do projektu Česko vesluje

Tradiční závěr veslařské sezóny v Račicích obstaraly dva šampionáty navazující na sebe. V pátek 24.9. se veslaři z celého Česka utkali o medaile při Mistrovství ČR ve sprintu 2021, o víkendu pokračovali Mistrovstvím ČR družstev na klasických tratích. Na trati 500 m byli nejúspěšnější závodníci ČVK Pardubice, kteří posbírali hned 16 zlatých medailí a mistrovských titulů ve sprintu na sedmi lodích.
„Letos poprvé se nám podařilo vyhrát Mistrovství republiky družstev! Jako trenér bych pak vypíchnul starší žáky. Nikdy se nám nepodařilo vyhrát párovku, dvojskif i skif, takže přivézt 3 zlata z MČR družstev je opravdový úspěch. Starší žáci vlastně nebyli za celou sezónu poraženi,“ chválí své svěřence Karel Kroulík, trenér a předseda Českého veslařského klubu Pardubice.

Pardubický klub neusíná na vavřínech! Nad rámec běžných tréninků už roky organizují jeho členové závody na veslařských trenažerech pro pardubické školy. Aktivity tamějších veslařů jsou tak velmi blízko projektu Česko vesluje, který vznikl před lety v Labe aréně Ústeckého kraje.

„My děláme v Pardubicích školní pohár na trenažeru pro všechny pardubické školy a ročně se nám zúčastní 700 dětí, v tom budeme pokračovat, ale nic nám nebrání jít do školy a pomáhat přímo tam. Jakmile se objeví trenažery ve školách, stačí říct a my do těch škol hnedka vlítneme, jsme připraveni,“ říká Kroulík.

Česko vesluje odstartovalo letošní ročník Školní ligy velmi progresivně. Projekt se stal součástí Sazka olympijského víceboje, díky čemuž má k dispozici velmi sofistikovaný, moderní, informační systém a do projektu se zapojuje více nových škol. „Česko vesluje se nepochybně brzy objeví i v Pardubicích, pracujeme na tom a těšíme se na spolupráci jak se školami, tak s pardubickým veslařským klubem,“ vyjadřuje se Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Veslaři z Pardubic slavili úspěchy nejen v Račicích. Chystají i zapojení do projektu Česko vesluje