Česko vesluje už i v Trmicích

21.10.2021

Ze dvou nových veslařských trenažerů se nyní těší v trmické základní škole. Do města ležícího těsně u Ústí nad Labem je v úterý 19. října přivezl tým, starající se o projekt Česko vesluje a jeho významná podporovatelka, úspěšná veslařka a spisovatelka Daniela Nacházelová. Ta během letošního podzimu poskytne školám celkem dvacítku trenažerů. Chce tím motivovat děti nejen k pohybu, ale díky své nové knize se v dětech zároveň snaží vzbudit zájem o vzdělání. A proč se rozhodla poskytnout trenažery zrovna trmické škole? Ředitelka místní školy ve vedení instituce úspěšně působí už 17 let a daří se jí aplikovat progresivní formy vzdělávání. Získala za to dokonce ocenění ředitelka roku.

Začátkem září jsem slyšela na Českém rozhlasu podcast s ředitelkou roku Marií Gottfriedovou a její příběh se mi moc líbil, protože povídala o inkluzi a o tom jakým způsobem vedou základní školu a její vztah ke studentům mě velmi oslovil. V rámci svých možností se snažím šířit lásku k veslování, protože v mém případě to byla cesta k lepšímu životu. Myslím, že mým úkolem je šířit tuto lásku i napříč dalšími studenty a když se mi povede tím někomu zlepšit život, dosáhla jsem svého. Proto sem dnes přivážím trenažery, svou novou knihu a projekt Česko vesluje„ vysvětluje svoji motivaci obdarovávat školy veslovacími trenažery, Daniela Nacházelová, veslařka a spisovatelka

Trmickou školu navštěvuje 320 žáků, které vzdělává čtyřicítka pedagogů. Trmická rodačka, patriotka a absolventka této základní školy Marie Gottfriedová je škole oddaná už 23 let. Skladba žáků této školy je dle jejich slov velmi pestrá, od dětí romských, tělesně či mentálně postižených apod. po děti mimořádně nadané. Touto různorodostí je škola charakteristická. Projekt Česko vesluje je tak v této škole velmi vítán. Motivuje totiž děti k sounáležitosti, týmovosti a vzájemné pomoci. To, potvrzuje i sama Marie Gottfriedová, ředitelka ZŠ Trmice: „Dnes je to taková slavnostní chvíle pro naší školu, kdy se zapojujeme do projektu Česko vesluje. Těšíme se, že to do naší školy přinese něco nového, že nás to vybídne k novým aktivitám, abychom na sobě trochu zapracovali a že to také bude mít nějaké vyústění k soutěžím, k potkávání se s jinými zapojenými týmy, školami apod.

Projekt Česko vesluje se zrodil v Labe aréně Ústeckého kraje v Račicích. Školní liga, do které se škola v Trmicích právě zapojila běží už 6. rokem během nichž si veslování vyzkoušelo přes 5500 žáků a studentů. Letošní ročník přináší zajímavé novinky, tu hlavní chválí Michl Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje: "Školní liga bude mít 4 kola jako každý rok. To první začalo teď říjnu. Hlavní novinkou je informační systém, který můžeme využívat díky propojení se Sazka olympijským vícebojem. Je to systém intuitivní, moderní a my se těšíme, že to všem školám a tělocvikářům půjde jednodušeji.

Během podzimu navštíví tým Česko vesluje  mnoho už zapojených, i nových škol, aby jim představil novinky Školní ligy a osvěžil práci s trenažery. Letošní ročník, tak bude nabitější než se zdálo. Podíl na tom má jistě propojení se Sazka olympijským vícebojem.

Česko vesluje už i v Trmicích
Česko vesluje už i v Trmicích
Česko vesluje už i v Trmicích
Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Česko vesluje už i v Trmicích