Exkurze ČESKO VESLUJE dělají v Labe aréně radost žákům i učitelům.

20.4.2022

Čtyři desítky páťáků a jejich učitelky navštívili v pondělí 11.dubna 2022 areál štětské Labe arény. Nadšené sportovce ze Základní školy v Chrastavě neodradila ani vzdálenost. Jejich škola je totiž od Štětí skoro 80 kilometrů daleko a objednaným autobusem museli na místo cestovat přes hodinu.

Program exkurze vedla manažerka projektu Česko vesluje Jitka Tollarová společně s Lukášem Pavlovským, trenérem ČVK Ústí nad Labem. Během dopoledne si děti vyzkoušely Štafetové závody Česko vesluje, biatlon (běžkový trenažér kombinovaný s laserovými pistolemi), a v závěru přišla na řadu oblíbená hra s obřím balónem, Kin-ball. Děti si odnesly drobné odměny a Labe aréna je pohostila i malým občerstvením.

A jak exkurzi vnímala usměvavá paní učitelka Helena Šťastná ze ZŠ Chrastava? Zeptali jsme se v krátkém rozhovoru:

Jak jste se o Česko vesluje dozvěděli?
Cíleně vyhledávám nějaké sportovní akce na počítači a tuto, pro nás, netradiční nabídku, jsem objevila konkrétně na facebooku.

Co Vás přimělo rozjet se takovou dálku za našim projektem?
Nejen jako trenérka, ale i vychovatelka, razím názor všestranného rozvoje dětí a pohybu vůbec. Chceme zkoušet pořád něco nového, abychom naše svěřence, za jakoukoli cenu dostali ze sedaček, od televize, od mobilu. Prostě nabídnout cokoli, co by na ně udělalo dojem. A pokud za takovou nabídkou musíme až k Labi – nečiní nám to žádný problém. Nikdy nevíte, koho to natolik uchvátí, že se z něj stane beznadějný nadšenec či sportovec a za to, nám ta dálka stojí. 

Jaká byla očekávání z exkurze a jaká byla realita?
Předem jsme se podívali na stránky projektu, recenze, fotografie, facebook  a exkurze se zdála být po všech stránkách lákavá k návštěvě. Nenašli jsme nic, co by naznačovalo opak.
Ani po absolvování celého programu jsme rozhodně neodjížděli zklamaní. Co se předem slíbilo, vše se splnilo a ještě navíc nás překvapil milý a ochotný přístup všech zúčastněných instruktorů. Ačkoli bylo dopoledne soutěživé, a některé děti toto zápolení nevyhledávají, na nikoho se nezapomnělo a při vyhlášení výsledků, byli všichni „veslaři“ oceněni odměnou – rozhodně to udělalo dojem na nás a na děti, které skončily na posledním místě a neodjížděli smutné a zklamané. Prostě se opravdu myslelo na všechny – i na ty méně zdatné.

Co byste vzkázala školám, které u nás na exkurzi ještě nebyly?
Správní vstřícní lidé se hledají těžko, ale v Labe aréně je najdete, tak neváhejte a posuďte sami. Je vidět, že svou práci berou vážně, vstřícný a optimistický přístup ke všem dětem vás rozhodně překvapí. Mají vám co ukázat a předávají své zkušenosti odborně, citlivě a s nadšením. Budete spokojeni VY i VAŠI žáci.

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Exkurze ČESKO VESLUJE dělají v Labe aréně radost žákům i učitelům.
Loading...

Aktuality

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 7
 
 
Loading...

Aktuality

Stránkování

<1 2 3 4 5 6 7