Labe aréna má za sebou největší letošní sportovní akci – Mistrovství ČR rychlostních kanoistů na krátkých tratích

4.8.2020

Labe aréna má za sebou největší letošní sportovní akci – Mistrovství ČR rychlostních kanoistů na krátkých tratích
Labe aréna má za sebou největší letošní sportovní akci – Mistrovství ČR rychlostních kanoistů na krátkých tratích

Račice, 4. srpna 2020

 

V Labe aréna Ústeckého kraje úspěšně proběhla letošní největší sportovní akce - Mistrovství České republiky rychlostních kanoistů na krátkých tratích. Hlavní hvězdy domácího šampionátu potvrdily svoji formu – kanoista Martin Fuchsa zaznamenal sedm prvenství, po čtyřech zlatých kovech si odvážejí kajakáři Anežka Paloudová a Josef Dostál. Mistrovství ČR se na kanále v Račicích konalo od 30. července do 2. srpna 2020.

„Republikové mistrovství bylo vrcholem sezony na račickém kanálu. Závodilo se ve všech věkových kategoriích. Mimo mistrovských titulů v rychlostní kanoistice byly ve hře i nominace na mezinárodní soutěže dospělých, juniorů a dorostenců. Naše zkušenosti z pořádání velkých mezinárodních závodů nám umožnily navzdory mimořádné epidemiologické situaci způsobené covid-19 úspěšně zvládnout i největší letošní akci na našem kanálu, které se zúčastnilo přes
900 kanoistů a kajakářů. Po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí jsme totiž přijali účinná mimořádná opatření,“
uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

„Za daných složitých podmínek v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci covid-19 zvládla Labe aréna Ústeckého kraje uspořádání závodů mistrovství republiky v rychlostní kanoistice s úsilím a se ctí. Do budoucna se ale stále musíme posouvat a hledat cesty k ještě větší atraktivitě,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

Kanoista Martin Fuchsa podruhé v kariéře ovládl na mistrovství republiky všechny disciplíny, do nichž mohl nastoupit. Vyhrál všechny individuální závody na kilometru, pětistovce i dvoustovce, na stejných tratích uspěl i na deblkanoi s mladším bratrem Petrem. Šampionát pak oba završili zlatou jízdou na čtyřkanoi s Filipem Dvořákem a Antonínem Zalubilem. Čtyři zlata získali kajakář Josef Dostál a kajakářka Anežka Paloudová.

„Jsem rád, že jsou všichni zdraví, udrželi si v téhle situaci motivaci do tvrdého tréninku a předvádějí výkony, jaké jsme si představovali. Jen doufám, že tu přípravu uplatní také v září na Světovém poháru, který se snad uskuteční. Zatím jsou přihlášky a další organizační věci v běhu. Když to bude možné, obsadíme co největší počet disciplín. V každé mohou startovat dvě lodě a doufám, že se ti nejlepší budou chtít dál připravovat až do konce září. Ale ani bych se jim nedivil, kdyby ztratili motivaci, pokud by o závodech nebylo jasno ani na konci srpna, řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Labe aréna má za sebou největší letošní sportovní akci – Mistrovství ČR rychlostních kanoistů na krátkých tratích