Labe aréna Ústeckého kraje „praská ve švech“

28.7.2020

Labe aréna Ústeckého kraje „praská ve švech“

Račice a Štětí, 28. července 2020

 

 

Kanál Labe arény v Račicích a areál Labe arény ve Štětí jsou doslova v obležení veslařů a kanoistů. Kromě mužské veslařské špičky, která se zde připravovala na nominační závody před blížícím se Mistrovstvím Evropy, obsadila račický kanál i desítka kanoistických a veslařských klubů z celé České republiky. Kromě toho zde proběhl i sportovní kemp pro
40 dětí ve věku od 10 do 15 let s bohatým programem včetně veslování.

„Spolu s veslaři je v areálu přes 200 kanoistů. Připravují se zde na nadcházející Mistrovství ČR rychlostních kanoistů na krátkých tratích, které proběhne od 30. července. Tato akce bude jedním z vrcholů letošní sezóny, kterou velmi výrazně ovlivnila koronavirová epidemie, například zrušením květnového Světového poháru a olympijská kvalifikace v rychlostní kanoistice. S napětím proto sledujeme dění kolem narůstajících případů nákazy koronavirem,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Na poslední ladění formy před českým mistrovstvím v rychlostní kanoistice přijely například týmy TJ Loko Nymburk, TJ Chemička Ústí nad Labem, AC Sparta Praha, ASC Dukla, TJ Sokol Předměřice, USK Praha, TJ Černožice nebo TJ VS Litovel.

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Labe aréna Ústeckého kraje „praská ve švech“