Významné sportovní Memorandum se v neděli podepíše v Labe aréně Ústeckého kraje

1.8.2020

Významné sportovní Memorandum se v neděli podepíše v Labe aréně Ústeckého kraje

Račice, 1. srpna 2020

 

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, předseda Národního olympijského centra vodních sportů Dušan Macháček, ředitel Labe arény Ústeckého kraje Michal Kurfirst a představitelé 11 sportovních svazů v neděli podepíšou jednu z nejvýznamnějších dohod v českém sportu v letošním roce – Memorandum o vzájemné spolupráci a podpoře Labe arény Ústeckého kraje. Stane se tak v rámci závěrečného dne mistrovství republiky v rychlostní kanoistice.

Záměrem Memoranda je například vytvořit podmínky pro vrcholné mezinárodní sportovní akce, včetně připravovaného Mistrovství světa ve veslování v roce 2022, trénink české reprezentace nebo podpora talentované mládeže a sportovních aktivit žáků a studentů.

„K podpisu Memoranda dojde tuto neděli ve 13.00 hodin v Labe aréně Ústeckého kraje přímo na račickém kanálu během Mistrovství České republiky rychlostních kanoistů na krátkých tratích. Věřím, že pro Labe arénu i pro sportovce, ale i veřejnost, to bude milník v dalším rozvoji celého areálu a sportu s přesahem na celou Českou republiku,“ doplnil ředitel Labe arény Ústeckého kraje Michal Kurfirst.

Ke společné deklaraci zájmu využívat Labe arénu Ústeckého kraje se připojí zástupci sportovních federací, které Labe arénu Ústeckého kraje pravidelně využívají. Memorandum tak, kromě výše uvedených, podepíšou například předseda Českého svazu kanoistů Jan Boháč, místopředseda Českého veslařského svazu Zdeněk Žaba, prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek, předseda Českého svazu plaveckých sportů Petr Ryška, předseda České triatlonové asociace Antonín Bauer, předseda Českého rybářského svazu Karel Mach nebo předseda Českého svazu mentálně postižených sportovců Daniel Pokorný.

Finálové jízdy kajakářů na pětistovce nebo kanoistů na dvoustovce s účastí největších českých hvězd rychlostní kanoistiky Josefa Dostála a Martina Fuksy tak bude při podpisu Memoranda sledovat netradiční skladba představitelů českého sportu.

„Labe aréna Račice je pro rychlostní kanoisty nejdůležitějším domácím tréninkovým i závodním centrem. Z mezinárodního pohledu jde o areál ceněný pro férové podmínky. Proto jsem rád, že společný zájem na jeho rozvoji má tolik organizací,” uvedl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Významné sportovní Memorandum se v neděli podepíše v Labe aréně Ústeckého kraje