MUDr. Petr Malý, MBA

MUDr. Petr Malý, MBA

MUDr. Petr Malý, MBA

Generální ředitel společnosti Krajská zdravotní, a.s.

"Chceme se zapojit formou jakýchsi odborných garantů. Pracuje u nás opravdu celá řada špičkových odborníků, kteří mají lidem co říct, co předat. A v neposlední řadě můžou být i oni těmi vzory."

O Imunitním centru:


Naše nemocnice zajišťují zdravotní péče pro opravdu velkou masu lidí. Máme tedy opravdu tak zvaně „z první ruky“ informace o tom, v jakém zdravotním, ale také psychickém stavu naše populace je. S kolegy jsme již i sami řešili, že se budeme chtít více zaměřit na osvětu směrem ke zdravému životnímu stylu. Víme, že pro spoustu lidí to zní stále frázovitě, ale opravdu bychom měli často začít u sebe a plno nemocem můžeme alespoň částečně předejít. Shodli jsme se, že myšlenka na vznik Imunitního centra tyto naše záměry výborně podporuje.

 

O zdraví:


Je fair říct, že jsem v prvé řadě rád, že mne práce baví – bez toho bych ji dělat nemohl. Ale samozřejmě se snažím držet si i nějaké pomyslné ventily, u kterých si odpočinu a čerpám síly. Není mi už dvacet, to přiznejme, a tak ten přirozený mladický elán a entusiasmus už musím trochu kompenzovat třeba právě sportem.
Kromě pohybu je určitě důležité i přemýšlet o tom, co do těla dodávám. Takže se snažím jíst tak, abych mohl fungovat, například. A určitě je důležité najít si i čas pro odpočinek, pro dobití baterek, jak se říká. A také, pokud to jen trochu jde, tak se nestresovat z každé hlouposti. Ale k tomu dojde člověk vážně asi s věkem.
Dříve jsem se hýbal mnohem víc, to na rovinu přiznám. Hrál jsem třikrát týdně squash, což nyní nebylo možné, ale věřím, že se to zase vrátí. Snažím se alespoň jezdit na kole, to je pro mne fajn relax.
Imunitní centrum by mělo ukazovat ony dobré příklady, které by měly být těmi tahouny, leadry, nosiči informací v oblasti zdravý, sportu, zdravého životního stylu. A možná i pomoci se zorientovat těm, kteří možná nevědí, jak začít.