Ing. Pavel Brůna, MBA

Ing. Pavel Brůna, MBA

Ing. Pavel Brůna, MBA

 

Jednatel,  Consult Hospital s.r.o.

 

"Zdravotní stav člověka ovlivňuje ze 40% životní styl a proto dokáže Imunitní centrum udělat více než lékaři."

 

O Imunitní centru

Nedávno jsem distančně dostudoval americkou školu o kvalitě ve zdravotnictví a tam jsem si připomněl fakt, že pouze 20% zdraví člověka ovlivňuje úroveň zdravotní péče, 40% životní styl, 30% genetika a 10% prostředí ve kterém žijeme a v tomhle ohledu dokážeme my a Imunitní centrum udělat více než lékaři.


Já osobně jako poučený občan bych se každou cenu snažil nemocnici vyhnout a snažil bych se pečovat o těch svých 40%, které mohu ovlivnit. Můžeme si namlouvat, že jsme se narodili do špatné rodiny, že máme genetickou zátěž nebo že žijeme někde na severu Čech, kde kdysi nebylo úplně dobré životní prostředí. Největší faktor je stále to, jak se k sobě budeme chovat. Právě tady můžu společně s Imunitním centrem lidi pozitivně motivovat, aby se sebou něco udělali.

Imunitní centrum dokáže lidem na příkladech nebo v praxi říct, jak důležité je se o sebe starat, jaké to může mít benefity a jak tyto benefity dokáží zbavit rizika, který nesprávný životní styl sebou nese a dokáže tak oddálit příchod do zdravotnického systému.

O zdraví


Když jsem pracoval jako manažer v nemocnici, tak mi primář rehabilitačního oddělení sdělil, že jak se lidé o sebe starají do třiceti, tak budou žít po padesáti. Nejprve jsem ho neposlouchal, pak jsem se začal bát a potom jsem se o sebe začal starat. 

Jak koronavirus, tak jiné životní nezdary mi ukázaly, že jediné co mi spolehlivě zvedne náladu a co mi dodá lepší pocit ze života, je opravdu pravidelný pohyb ideálně na čerstvém vzduchu a hezkém prostředí, ale i doma na běžícím páse nebo v tělocvičně to jde.