Labe aréna v Račicích se stává triatlonovou „Mekkou“

14.7.2020

Labe aréna v Račicích se stává triatlonovou „Mekkou“

Račice, 3. července 2020

Hodně dlouho, možná až 20 let, musel fanoušek českého triatlonu čekat na okamžik, kdy se kompletní česká reprezentace potká na společných závodech v ČR. To se podařilo na začátku července až v Labe aréně Ústeckého kraje, konkrétně na veslařském a kanoistickém kanálu v Račicích. Na start Triathlon Fest Račice, kterým odstartoval Český pohár v olympijském triatlonu, se postavila kompletní česká špička. Jednalo se letos již o několikátý triatlonový víkend v Račicích.

 „Série triatlonových závodů na račickém kanálu, která odstartovala letos ve druhé polovině května a která vyvrcholila Českým pohárem v olympijském triatlonu, letos určitě ještě nekončí. Už nyní připravujeme další triatlonová klání na druhou polovinu letošního roku. Za dva roky by se u nás mělo konat dokonce mistrovství Evropy v triatlonu. Labe aréna Ústeckého kraje nabízí ideální podmínky nejenom pro veslařské a kanoistické závody, ale potvrdilo se, že je ideálním místem i pro významné triatlonové závody. Letos se z našeho kanálu stala doslova triatlonová Mekka,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Pořadatelem nového závodu Triathlon Fest Račice byla Česká triatlonová asociace, která se tak rozhodla reagovat na zrušení dvou tradičních podniků Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu. Kanál v Račicích, kde se obvykle jezdí veslařské nebo kanoistické závody, dokáže triatlonistům nabídnout skvělé zázemí. Po skončení nouzového stavu se zde konalo již několik triatlonových závodů, například ICT triatlon, ½ Ironman nebo Sprint Triatlon.

 

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Labe aréna v Račicích se stává triatlonovou „Mekkou“