Mistrovství světa ve veslování, které se do České republiky vrátilo po 29 letech dospělo do úspěšného finále.

25.9.2022

Mistrovství světa ve veslování, které se do České republiky vrátilo po 29 letech dospělo do úspěšného finále.

Zvládli jsme to všechno bezvadně. Vypořádali jsme se s nástrahami počasí a těšili jsme se na finálové dny a na tribuny, které byly plné diváků, říká Michal Kurfirst ředitel Labe arény. 

MS ve veslování předcházelo úspěšné sobotní zahájení, které bylo pojato netradičně v porovnání s jinými akcemi ve světě. Na začátku se v Labe aréně uskutečnila velká trenažérová regata projektu Česko vesluje. Té se účastnilo na 630dětí a učitelů ze základních, středních škol a dětských domovů a celkem 18 týmů složek IZS z celé České republiky. Celkem se v Račicích v sobotu uskutečnilo 360 startů.

Zahájení bylo famózní a finálový den regaty Česko vesluje vygradoval krátce před samotným zahajovacím ceremoniálem Mistrovství světa, velkým závodem, kdy proti sobě jely jednotlivé složky IZS a učitelé a bylo zajímavé vidět, jak proti sobě nastoupili záchranáři, hasiči, policie, městská policie, armáda, ale i učitelé a neskutečně si ten závod užívali a dali do toho vše,“ doplňuje Michal Kurfirst. 

Čtyřčlenné štafety složené z policistů své zápolení na veslařských trenažérech posunuly ještě dále, kdyžspojily své síly na dobrou věc pro Nadaci policistů a hasičů. Policistům z Ústeckého, Karlovarského, Libereckého, ale i Pardubického kraje se podařilo na dobrovolném startovném vybrat 16 700 korun. Celkový šek na 25.000 na který přispěla i Labe aréna Račice, převzala zástupkyně nadace z rukou ředitele Labe arény Michala Kurfirsta. Já za to velice děkuji, za naše nadační rodiny. Práce pro nadaci je taková nekonečná práce, ale rozhodně má velký smysl a jsem ráda, že se takové akce uskutečňují v dnešní poněkud drsné době. Je to opravdový balzám na duši,“ popisuje Věra Feithová z Nadace policistů a hasičů.

Nám se ten nápad strašně líbil. Proto jsme se zamysleli a říkali jsme si, že je strašná škoda, že si to nemůže užít úplně každý. Myslím si, že by jsme měli myslet na ty z nás, kteří to štěstí nemají a nemůžou tady dneska s námi být. Proto nás s kolegy napadlo, že budeme veslovat a ty kilometry převedeme na peníze pro nadaci,“ říká Zbyněk Dvořák náměstek ředitele krajského ředitelství Policie ČR Ústí nad Labem.

V dobročinném rozměru našich aktivit navazujeme na Český veslařský svaz, který letos započal spolupráci s nadací Dobrý anděl a spolupráce s Nadací policistů a hasičů, je tedy pokračováním tohoto trendu. Určitě v tom budeme pokračovat a určitě s tím oslovíme útvary IZS ze zbylé části republiky, kam jsme před mistrovstvím světa nestihli zajet,“ dodává Michal Kurfirst.

Školní liga a Liga IZS projektu Česko vesluje bude pokračovat i nadále. Zapojit se může každá škola, dětský domov nebo složka záchranného systému. Stačí kontaktovat koordinátory projektu Česko vesluje a domluvit další podrobnosti.

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Mistrovství světa ve veslování, které se do České republiky vrátilo po 29 letech dospělo do úspěšného finále.