Nominační závody rychlostních kanoistů odstartovaly sezónu v Račicích

4.5.2022

Nominační závody rychlostních kanoistů odstartovaly sezónu v Račicích

Poslední dubnový víkend od pátku 29. dubna do neděle 1. května se v Labe aréně Račice uskutečnily první nominační závody rychlostních kanoistů. Během velmi nabitých 3 dnů bojovali kanoisté o místa v seniorské reprezentaci a následnou účast na Světovém poháru v Račicích a Poznani.

V Račicích bojovalo na 80 vrcholových sportovců a na kanál se velmi rádi vrátili. „Kanál patří mezi jeden z nejlepších v Evropě, sice tady už několik let bojujeme s vodou, ale i přesto závodiště kanálu a prostor na závodění patří mezi Evropskou špičku,“ říká Zdeněk Krpata, předseda sportovně technické komise Českého svazu kanoistů.

Nominační závody se přesto neobešly bez komplikací. Tentokrát zasáhla vyšší moc. Někteří špičkoví kanoisté nemohli nastoupit kvůli chřipce „Martina Fuksu a Daniela Havla skolila chřipka a nemohli nastoupit na závody. Nicméně vzhledem k jejich dosavadní výkonnosti budou nominováni na Světový pohár i bez účasti na prvních nominačních závodech,“ dodává šéftrenér reprezentace Pavel Hottmar.

První nominační závody patřily mezi ty menší závodní akce. Labe aréna v Račicích se aktuálně připravuje na nabitou sezónu. Třetí květnový víkend 20-22. 5  se zde uskuteční Světový pohár v rychlostní kanoistice i týden později se v Račicích sejdou milovníci koloběžek u oblíbeného Kickfestu.

Véce informací o rychlostní kanoistice na www.kanoe.cz

zdroj foto: facebook rychlostní kanositika

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Nominační závody rychlostních kanoistů odstartovaly sezónu v Račicích