Novoroční rozhovor s Ondřejem Šebkem, předsedou Českého veslařského svazu

17.1.2022

Jaký byl Váš první rok v ČVS?
"Náročný i úspěšný, od všeho trochu. Nebyl to celý rok, funkci jsem přebíral v květnu a pochopitelně jsem se s řadou věcí i osob seznamoval. Náročný byl zejména kvůli stálým omezením z důvodu covidu, která se týkala jak sportování mládeže a výkonnostních veslařů, tak pořádání Mistrovství světa do 23 let bez diváků. Díky velkému nasazení všech trenérů v klubech se i přes řadu omezení podařilo u veslování udržet velkou část naší základny a úspěšně proběhla všechna mistrovství republiky. Za velký úspěch našeho sportu považuji sedmičlennou veslařskou výpravu v českém olympijském týmu v Tokiu, která patřila k početně největším a 4.místo lehkého dvojskifu bylo skvělým výsledkem. Úspěšně proběhly Primátorky v novém formátu, který byl pro diváky i média zajímavější. Nemohu opomenout úspěšné zorganizování MS U23 v Račicích, které bylo jak účastníky, tak mezinárodní federací hodnoceno velmi dobře. Skvělým vyvrcholením této akce byla zlatá medaile pro mužskou párovku."


Podělil byste se s námi, o co budete v tomto roce v rámci ČVS usilovat?
"Letošní rok bude zcela jistě ve znamení pořádání seniorského mistrovství světa v Račicích, které se do naší země vrací po více než 20 letech. Vnímám to jako velký úkol a zároveň i příležitost pro české veslování. Spolu s novým sportovním ředitelem ČVS Ondřejem Synkem nastavujeme novou strukturu fungování reprezentace a věřím, že o veslování bude i více slyšet v médiích. V rámci ČVS vzniká pozice marketingového manažera, na kterou od začátku roku nastupuje David Kyncl. Veslování není jen reprezentace a vrcholový sport, proto chceme pomáhat i malým klubům a pracovně diskutujeme o zatraktivnění soutěže družstev."


Jak vnímáte veslování v Labe aréně? 
"Labe aréna je nejen místem konání vrcholných mezinárodních soutěží, ale tvoří i zázemí pro většinu mistrovských soutěží našeho sportu. Díky svému zázemí poskytuje skvělé podmínky i pro pořádání soustředění a výcvikových táborů zejména mládežnických reprezentací. Všichni vnímáme výrazný úbytek vody a ve spolupráci s vedením Labe arény Český veslařský svaz koná kroky k návratu vodní hladiny na dřívější úroveň. Chci věřit, že se nám do pěti let toto podaří realizovat."


Na co se těšíte v roce 2022?
"Mluvíme spolu v zimním čase, které veslování moc nepřeje, proto se těším, až se začne závodit na vodě. Chci věřit, že již kontrolní závody ukáží nový vítr v naší reprezentaci a naše posádky ukáží konkurenceschopnost na mezinárodní scéně. Byl bych rád, kdyby covid nezmařil konání univerziády v Číně, která může být motivací do tréninku pro závodníky kategorie do 23 let. Velmi se těším na společenský svátek našeho sportu Primátorky, které letos budou v červnovém termínu. Vrcholem letošní sezóny bude MS, kdy se do Račic sjede sportovní, trenérská i funkcionářská elita celosvětového veslování. Jsem přesvědčen, že zkušený organizační tým organizaci akce zvládne a moc si přeji, aby závody sledovaly plné tribuny."


Co byste pro tento rok popřál veslařům? 
"Kromě zdraví si všichni přejeme, aby nás už neomezoval covid, abychom se mohli bez omezení scházet na loděnicích, trénovat, závodit. Chtěl bych všem veslařům popřát, aby měli z našeho sportu radost a aby byli hrdí, že patří do veslařské komunity, která se doufám bude dále rozvíjet a rozrůstat."

Novoroční rozhovor s Ondřejem Šebkem, předsedou Českého veslařského svazu
Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Novoroční rozhovor s Ondřejem Šebkem, předsedou Českého veslařského svazu