Pro triatlonisty je areál Labe arény Račice ideální!

26.7.2021

V Labe aréně Račice se v týdnu od 19. července soustředilo celkem 72 mladých triatlonových nadějí. Víkend pak ožil tradičním závodem, Triathlon festem Račice 2021. Setkání spřátelených klubů se koná ve zdejším areálu každý rok. Jak si sportovci ze Zlína, Mladé Boleslavi, Tábora, Prahy, Brna a Plzně užili týdenní soustředění v Národním olympijském centru vodních sportů v Račicíchnám za organizátorský tým přiblížil Petr Bludský a šéf trenér Matěj Nekoranec z Titan Trilife triathlon club, kteří do Račic přijeli až ze Zlína.

Petře, jaké jsou vaše celkové dojmy ze soustředění a závodů?

Já musím říct, že to bylo ohromné! Chválíme všechna děcka, fakt makaly, projevily hodně úsilí, něco se naučily a byly tady i děti, které jely svůj první triatlon. Brečely, že to nezvládnou, ale nakonec do toho závodu šly a bylo to ohromné.“


V rámci soustředění jste měli pro děti určitě připraven nabitý program, jednalo se spíše o dril, nebo byl čas i na zábavu?

Máme vždy připraven celodenní program. Ráno začínáme rozcvičkou. Pak se 20 minut rozběháme nebo jdeme na 30 minut na kolo. Následuje snídaně. Jezdíme plavat do Roudnice nad Labem nebo plaveme tady v otevřené vodě. Hodně dbáme na všeobecnou přípravu, aby děti poznaly, jaké svaly v těle vůbec mají, skáčeme přes švihadlo apod. Samozřejmě mají i volný program, takže třeba ve čtvrtek jsme zaplnili se 64 koly štětský most a vyrazili do města na točenou zmrzlinu. Takováto soustředění míváme třikrát do roka a je to hrozně příjemné. Jdeme naproti zdravé konkurenci, děti se vzájemně znají i ze závodů a těší se na sebe. Děláme pak i spoustu blbostí, tady v areálu jezdíme na koloběžkách apod.


Zmiňujete náš areál, koloběžky, vodu. Jak vnímáte Labe arénu v současné podobě?

My to tady máme rádi, protože je to tu uzavřené. Jednak nám děcka nikam neutečou, ale hlavně tady máme všude blízko. Vodu, okruh kolem kanálu, je tady restaurace, máme tady prostě zázemí. Jako malí kluci jsme sem jezdili veslovat, takže to tady známe. Dneska tady tomu nemám co vytknout. Chválím hlavně nové ubytování.


Bavíme se o areálu a na slova chvály přikyvuje i šéf trenér triatletů Matěj Nekoranec:

Ten areál je svým způsobem unikátní, protože je tady vše na jednom místě. V podstatě je pro triatlonisty i pro ty děti ideální. Je tady 5 km cyklistický okruh, kde se dá i běhat. A v rámci plavání je to nejspíš nejbezpečnější areál v česku co se týká otevřené vody. I proto, že to dno je relativně mělké. Já jsem 6 let vesloval, takže od svých 9 let jsem tady býval dvakrát do roka, teď se sem rád vracím s triatlonem.“


Co Vás na triatlonu baví a může být zajímavé pro ostatní?

Matěj: „Myslím, že triatlon je svým způsobem něco, co dnešní děti určitě potřebují, přestože svojí náročností přesahuje většinu sportů. A pokud vezmeme v potaz, že rok od roku narůstá míra komfortu a narůstají i různé populační choroby a tak dále, tak si myslím, že triatlon je opravdu cesta, která učí řád a zároveň i morální hodnoty, time management, self management a tak dále. Samozřejmě spoustu dětí může odradit svoji náročností, ale těm, co tomu propadnou, to může dát opravdu skvělou průpravu do života.“
Petr: "Ano, dává dětem řád. Když si 9leté dítě musí do depa nachystat boty, ručník, přílbu, aby to pak v tom depu zvládlo, musí o tom dost přemýšlet."


Na konci srpna čeká triatlonové kluby soustředění na Šumavě, kam vyrazí s koly. Do Labe arény v Račicích se vrátí zase rok. Budeme se těšit a děkujeme oběma za rozhovor.

 

 

 

Pro triatlonisty je areál Labe arény Račice ideální!
Pro triatlonisty je areál Labe arény Račice ideální!
Pro triatlonisty je areál Labe arény Račice ideální!
Pro triatlonisty je areál Labe arény Račice ideální!
Pro triatlonisty je areál Labe arény Račice ideální!
Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Pro triatlonisty je areál Labe arény Račice ideální!