Věděli jste, že nejmladší triatlonový závod se koná v Labe aréně Račice DÍKY COVIDU?

27.7.2021

Věděli jste, že nejmladší triatlonový závod se koná v Labe aréně Račice DÍKY COVIDU?

Vykomunikovat termín, vytvořit stránky, zajistit veškeré propozice, sehnat lidi, pozvat lidi, odepsat na miliony mailů a do toho tisíce hovorů. To je stručný popis organizátorského zákulisí Triathlon festu Račice, který proběhl v Labe aréně při uplynulém víkendu.

2. ročník Triathlon festu zorganizovaly pod hlavičkou České triatlonové asociace spřátelené kluby z Tábora, Zlína a Příbrami. Nejedná se rozhodně o žádné nováčky, s pořádáním triatlonových závodů mají 20 let zkušeností. Letošní organizátorský tým čítal na čtyři desítky lidí plus rozhodčí. Dorazilo téměř 450 závodníků, a protože se v areálu už několik dní předem ubytovali sportovci v rámci triatlonových soustředění, ubytovací kapacity areálu byly opět zcela naplněny. Dorazili zástupci 15 evropských zemí a všichni hodnotili závody pozitivně.

Po organizátorské stránce letos opět dobrý, děkuji všem z Labe arény za jejich práci. Vloni to byla znouzectnost vyrazit až do Račic, protože se nesmělo téměř nic, tak jsme museli závod přesunout tam, kde se dá areál uzavřít. A covid nás zavedl sem. Při tom jsme ale zjistili, že právě tady jsou podmínky pro pořádání triatlonů ideální, akorát tady chybí kopec,“ říká s úsměvem Radek Eliáš, ředitel závodů.

Původně mířili úspěšní triatlonisté do Tábora. Z kalendáře však druhý rok po sobě jeden z nejtradičnějších českých závodů zmizel. Táborský triatlonový festival už přitom měl svůj termín i přidělený statut Evropského poháru juniorů. Na táborských tratích se mělo závodit nejen o body do Českého poháru, ale i o akademické a žákovské tituly. Kvůli obavám z vývoje epidemie koronaviru byl však závod zrušen, jeho nevýhodou je totiž v tomto případě konání v centru města. Táborský podnik se přitom neuskutečnil ani v roce 2020.  Česká triatlonová asociace ale měla vážný zájem na udržení závodu Evropského poháru juniorů na českém území, s organizací Europe Triathlon (ET) proto začala jednat o přesunu z Tábora právě do Labe arény. Tato změna byla kontinentální organizací schválena také díky vysokému kreditu, který ČTA a čeští pořadatelé mezinárodních závodů v uplynulých letech získali. Nejlepší evropští junioři se tak proto představili v rámci Triathlon Festu Račice.1

A na 3. ročník Triathlon festu Račice se může Labe aréna těšit už teď. Pořadatelé už místo konání měnit nehodlají.

1 Zdroj PR ČTA, www.triatlon.cz.

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Věděli jste, že nejmladší triatlonový závod se koná v Labe aréně Račice DÍKY COVIDU?