Rozhovor s Evou Vaňasovou, trenérkou Kajak klubu Kadaň, o pocitech a prožitém Mistrovství ČR v Labe aréně Račice.

3.8.2021

Rozhovor s Evou Vaňasovou, trenérkou Kajak klubu Kadaň, o pocitech a prožitém  Mistrovství ČR v Labe aréně Račice.
Rozhovor s Evou Vaňasovou, trenérkou Kajak klubu Kadaň, o pocitech a prožitém  Mistrovství ČR v Labe aréně Račice.

"Děkovali, že mohou prožívat svůj sen," říká dojatě trenérka Eva Vaňasová.

Do Račic přijeli se 14 závodníky, 15 členným realizačním týmem, postavili si na ploše před hangárem polní kuchyni a odvezli si 13 medailí, 3 tituly Mistryň nebo Mistrů ČR, 7 titulů Vicemistryně ČR a splněné sny! Řeč je o Kajak klubu Kadaň, který se účastnil Mistrovství České republiky na krátkých tratích, které se v Labe aréně konalo od čtvrtka 29. července do neděle 1. srpna. Kanoistům zprvu přálo počasí, v sobotu už se ale zvedal vítr, který jízdy spíše komplikoval, a neděle přinesla déšť. Zdaleka nejen o závodění si s námi povídala trenérka Kajak klubu Kadaň, Eva Vaňasová, její svěřenci, vrchní kuchař a další.


Jak se vám tady už několik dní žije?
Máme obrovskou výhodu, neboť máme štěstí na úžasné rodiče, kteří se všichni zapojili do toho úžasného projektu, jakým Kajak klub Kadaň je. Zajistili nám tady kompletní zázemí včetně stravovacího režimu zaměřeného přímo na závodní stravu, zajišťují servis, rehabilitaci, relaxaci, pozitivní motivací i psychologii. Já, jako trenér našeho klubu, musím říct, že na mě opravdu zbývá čistě trenérská činnost, za což jim obrovsky děkuji, bez jejich pomoci by to nešlo takhle na pohodu a s úsměvem. Na co jsme náležitě hrdí jsou bohaté snídaně, neboť naši kuchaři dokáží takové věci, že vaří ráno ovesnou kaši s karamelem, se skořicí a s jablky. K tomu neskutečné dezerty. To všechno zvládají v tomhle stanu.

Do hovoru se přidává kuchař týmu, Honza Zubko.
V naší kuchyni vaříme dětem do rána do večera.. Snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a druhá večeře. Vařili jsme i knedlo, zelo, vepřo, špagety, kuře na paprice, palačinky... Máme tady lednice, mrazničku, špajsku, vařič, kávovar, ledovač, remosku, a spoustu dalších nezbytných věcí a nástrojů.

Gratulujeme ke skvělému realizačnímu týmu. Jak je to ale se závoděním?
Věkové kategorie jsme obsadili od nejmenších benjamínků až po veterány. Jsme hrozně šťastní, že se děti mohly konečně zúčastnit Mistrovství ČR. Ony totiž trénují opravdu dlouho a nebylo úplně samozřejmostí, aby takto malé děti závodily na takto úžasném závodišti. Váží si toho, vědí, že to není automatické. Prošli výběrem, nominovali jsme sem děti, které si to opravdu zaslouží. Většina z nich startuje poprvé z bloku, což je pro ně neuvěřitelný zážitek, zejména v těch povětrnostních podmínkách.

Je z Vás všech cítit opravdové přátelství, co nyní cítíte vůči svým svěřencům? Já jsem v tuhle chvíli neskutečně hrdá na všechny děti, protože ten tlak prostředí, které je opravdu světové, je obrovský a ony to zvládají s přehledem. Jak říkaly včera, když jsem jim šla popřát dobrou noc a dát pusu na dobrou noc, jak je u nás krásným zvykem, tak řekly, že strašně děkují, že si tu mohou prožívat svůj sen. Jsou to miláčci.

Nedalo se nezeptat samotných dětí. Co se Vám tady líbí ze všeho nejvíce?

 • Nejlepší je, že tu můžeme být na vodě, máme tady kamarády a že můžeme strávit se všemi čas.

• Pro mně je tady nejlepší to, že si tady můžeme užívat a podporovat ostatní.

• Mě hrozně baví sport, tak to, že můžeme sportovat, že nemusíme být zavření celý den doma.

• Mně se tady líbí hlavně zázemí a nejlepší trenérka na světě.

• Všechno, co nás spojuje je jedna věc, tou věcí je zábava.

• Můžeme skákat do vody, užívat si a také máme tu nejlepší trenérku a nejlepší kuchaře.

• Mně se tady nejvíc líbí, že si spolu můžeme užívat a nemusíme být zavření.

• Hlavně, že můžeme být všichni pohromadě.

• Mně se líbí nejvíce, že se tady bereme za rodinu a povídáme si.

• Mně se tady líbí nejvíc catering, úžasní kuchaři a nejlepší trenérka, která mě k té vodě přivedlaOtázka rozpovídala i dvojnásobnou vicemistryní České republiky v kategorii veteránky A, Zuzku Hrabalovou.
Nejlepší je tady ta týmová atmosféra! Jinak já jsem jezdila už před dvaceti lety, pak jsem skončila. Začala jsem zase až se svým 8 letým synem. A když jsem sem přijela po těch 20 letech, tak jsem musela říct wow. Ty změny! Když si vzpomenu, kde jsme před tím spali atd., tak úžasný. Krásný areál.

Evo, co říkáte našemu areálu Vy?
Já do Račic jezdím už strašně dlouho, neboť mám i starší syny, kteří to dotáhli až do Olympijských nadějí, které se konaly také tady. Na mě to tady působí vždy neskutečně slavnostním dojmem. A já první co udělám, když jsem vždy přijedu, tak jdu běhat. Abych vyběhala stres a nervozitu tady z toho prostředí. Vážím si toho, že tady mohu být.

Jak je na tom klub s podporou?
Já bych chtěla poděkovat městu Kadaň za podporu, bez které by to nešlo. Konkrétně jsme díky této podpoře pořídili molo. Město nám dále pomáhá i v administrativních úkonech souvisejících například s novou loděnicí apod. Vážíme si toho. Víme, že nemusí, ale chtějí těm dětem pomoci sportovat a to je opravdu znát.

Sobotních předávání medailí se zhostila radní Ústeckého kraje a zastupitelka Kadaně paní Jindra Zalabáková, která sport podporuje jak může a osobně přišla Kajak klub Kadaň podpořit do jejich stanu.
Kadaň tady má dva kluby, jako zastupitel Kadaně potvrzuji, že podporujeme oba kluby. Jsme rádi, že naše děti sportují a když jim k tomu můžeme dopomoci, tak supr. Ono se hodně hezky pracuje s lidmi, kteří to s dětmi myslí dobře. Oni přijdou s nápadem a nám zbývá jen  zapřemýšlet, jak jim pomoct. Ne vše se podaří, ale myslím si, že když můžeme tak pomůžeme.

Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Rozhovor s Evou Vaňasovou, trenérkou Kajak klubu Kadaň, o pocitech a prožitém Mistrovství ČR v Labe aréně Račice.