Účastníky Mistrovství světa ve veslování 2022 budou v Račicích čekat jedineční fanoušci.

19.7.2022

leták_dl_eng2.jpg

Český veslařský svaz společně s Labe arénou Ústeckého kraje, kam se po 29 letech vrací Mistrovství světa ve veslování, vytvořily na míru letošnímu šampionátu projekt, který každou účastnickou zemi propojí s ambasadory, vybranými z dětí a studentů českých škol.

Projekt nese příznačný název #ADOPTROWING a díky němu bude mít každá veslařská federace, startující na MS, domácí fanoušky. Společně se uvidí už na zahajovacím ceremoniálu MS 17. září, kde zástupci českých škol ponesou vlajku veslařské federace, se kterou jsou v rámci projektu #ADOPTROWING propojeni.

Ambasadoři ze škol mají několik možností, jak se se svými veslařskými šampiony propojit a podpořit je. Mohou se spojit s veslařskou federací a případně i s konkrétními posádkami mailem nebo skrze sociální síť Facebook a zde napřímo komunikovat. Mohou se zapojit do kreativních aktivit jako je tvorba fanouškovských transparentů nebo plnění různých výzev, které si navzájem posílají. Od 17. září bude v račickém areálu probíhat výstava výtvarných děl, vzniklých v rámci tohoto projektu.

Zástupci Ambasadorů (dětí) mohou nést při slavnostním nástupu vlajku „adoptované“ země. V týž den ožije Labe aréna veslařským happeningem, který rozproudí krev všem přítomným díky štafetovým závodům Česko vesluje na veslařských trenažérech. Závodit budou nejen děti, ale i zástupci složek Integrovaného Záchranného Systému.

A šampioni zapojených zemí? Ti by se měli letos v Račicích cítit díky fanouškům výjimečně dobře.

Video pozdravy: https://www.youtube.com/playlist?list=PLTuQSWvqY-7as92fRR25dwwebGsfqlniQ

fb_phaedra.pngfb_quentin.png

Účastníky Mistrovství světa ve veslování 2022 budou v Račicích čekat jedineční fanoušci.
Labe Arena Ústeckého kraje > Aktuality > Účastníky Mistrovství světa ve veslování 2022 budou v Račicích čekat jedineční fanoušci.