Česko vesluje míří do Kadaně

9.3.2021

Česko vesluje míří do Kadaně

Ve čtvrtek 11. února 2021 zahájili starosta města Kadaně Jiří Kulhánek a ředitel Labe Arény Ústeckého kraje Michal Kurfirst diskusi o možnostech zapojení kadaňských školských zařízení do projektu Česko vesluje. Z komunikace vzešel jasný cíl - oslovit skrze radnici místní školy i volnočasová zařízení. V tuto chvíli putují podklady o projektu vedení města.

Jakmile nám dorazí materiály o projektu, oslovíme s projektem Česko vesluje místní školy a zjistíme do jaké míry se toho kdo chopí. V tuhle chvíli nevím jaký bude zájem. Nakontaktuji ale i ředitele Šuplíku, tj. náš Dům dětí a mládeže. Ředitel je původním povoláním tělocvikář a tak tam mají hodně sportovních aktivit pro všechny školy, mohlo by se to tedy ujmout i zde, a i v rámci akcí pro veřejnost. Pořádají tam toho hodně, závody dračích lodí apod.“, říká Jiří Kulhánek.

Město Kadaň se tak nově zařazuje mezi už desítky ostatních aktivních měst, které tento projekt podporují. Radost z načaté spolupráce neskrývá ani iniciátor myšlenky zapojit trenažerové veslování do škol.

Město Kadaň je další důležité město v Ústeckém kraji, které uvítá projekt Česko vesluje ve svých školách a já doufám, že budou stejně úspěšní nebo ideálně ještě úspěšnější, než je nedaleký Klášterec nad Ohří. Veslování na trenažerech je nový fenomén, který navíc skýtá ideální možnosti sportování a závodění v téhle covid době. Shodou okolností má totiž trenažerové veslování propracovaný systém závodění online, na dálku a toho se bude v nejbližší budoucnosti hojně využívat,“ popisuje Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Starosta měta Kadaně, Jiří Kulhánek doplňuje: „My jsme běhali jako malí všude venku a přežili jsme to kupodivu. Počítače, telefony - to neexistovalo a bylo nám fajn. Všichni dneska vysedávají u PC nebo si hrají s mobilem, ale neumí se hýbat, což je základní přirozenost člověka, a kdyby se k tomu vrátili i díky veslování, bylo by to fajn. U nás neveslujeme, tady pádlujeme, máme tady 3 oddíly, ale zkusíme nyní i veslovat..

Ujme-li se myšlenka veslování na kadaňských školách, mohou se školáci těšit od září na Školní ligu Česko vesluje 2021 – 22. Bojuje se v ní o Zimní a Jarní pohár. Na úspěšné školy čekají hodnotné odměny a opět hlavní cena – veslovací trenažer. Vrcholem sezóny se opět stane Finálová regata, která se koná přímo v areálu Národního olympijského centra v Račicích

Foto: zdroj archiv Jiřího Kulhánka

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Česko vesluje míří do Kadaně