Projekt Česko vesluje rozdal školám veslovací trenažery

1.2.2021

Projekt Česko vesluje rozdal školám veslovací trenažery

Zapojili se do Školní ligy 2019 - 20, vytrvali a nakonec zvítězeli  v jedné z vyhlašovaných kategorií.
Ve středu 27. ledna 2021 vyrazil tým projektu Česko vesluje do úspěšných škol v Ústeckém kraji, aby jim oficiálně oznámil prvenství v dané kategorii a předal věcné ceny. Ve vybraných kategoriích pak vítězové získali veslovací trenažer Concept 2.

Sezóna Školní ligy projektu Česko vesluje za období 2019-20 byla sice přerušena covidovými opatřeními, ale ještě před tím stihly zapojené školy odveslovat několik kol. Škol bylo celkem 54, z toho 34 základních škol a 20 školských zařízení typu gymnázium, střední nebo vyšší odborná škola. Vyhodnocování se kvůli zkrácené sezóně řídilo body, které byly získány v soutěži 4 členných družstev. Vyhlášeno bylo 6 kategorií. Absolutní vítězství už po třetí obhájilo Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří se 7 046 bodů za kategorii ZŠ a 14 034 bodů za SŠ.

výsledky: https://www.labearena.cz/vysledky-skolni-ligy-cesko-vesluje-2019-20

V dalším pokračování Školní Ligy se budou i nadále hodnotit a sbírat body za 4 členná družstva, 8 členná se pak stanou doménou Finálové regaty. Jednotlivci budou soutěžit v individuálních výzvách (viz propagační materiály). Česko vesluje chystá na další sezónu novinky, nejvýznamnější z nich je propojení projktu se Sazka olympijským vícebojem. 

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Projekt Česko vesluje rozdal školám veslovací trenažery