Domácí šampionát veslařských dorostenců a juniorů uzavřel závodní sezónu na račickém kanálu

6.10.2020

Domácí šampionát veslařských dorostenců a juniorů uzavřel závodní sezónu na račickém kanálu

Račice, 6. října 2020

 

Labe aréna Ústeckého kraje v Račicích ukončila s prvním říjnovým víkendem pestrou závodní sezónu. Pomyslnou tečkou bylo Mistrovství České republiky dorostenců a juniorů ve veslování 2020. Zatímco v případě dorostenců přijela na umělý kanál v Račicích kompletní česká špička, juniorské závody se musely obejít bez hlavních es. Po návratu z juniorského mistrovství Evropy v srbském Bělehradu musela totiž část české výpravy do karantény.

„Regata v Račicích i přes hygienická opatření proběhla velmi hladce. Jediné, co trochu komplikovalo závody, byl silný boční vítr, který se na nedělní finálové jízdy změnil v povítr. Větrem nejvíce utrpěly skify juniorů, kde foukalo nejvíce z celého dne. Překvapením pro mě osobně bylo jasné vítězství Samuela Krejčíře z Veslařského klubu Vajgar Jindřichův Hradec. Ten ve skifu dorostenců suverénně vyhrál,“ zhodnotil závody Jan Navrátil, šéftrenér Českého veslařského klubu Praha a trenér seniorské reprezentace.

„Letošní sezóna na kanálu Labe arény Ústeckého kraje v Račicích byla mimořádná. Těší nás, že se kromě veslařů a kanoistů stává tento unikátní areál vyhledávaným místem i pro vrcholné závody dalších sportovních disciplín, jako je například triatlon, cyklistika nebo plavání. Nyní upíráme svoji pozornost na přípravu Mistrovství světa U23 ve veslování, které se v Račicích uskuteční v příštím roce,“ doplnil Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Více informací o Mistrovství České republiky ve veslování 2020 je k dispozici na webových stránkách www.veslo.cz.

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Domácí šampionát veslařských dorostenců a juniorů uzavřel závodní sezónu na račickém kanálu