Pro mladé kanoisty jsou Račice odměnou

12.5.2021

Pro mladé kanoisty jsou Račice odměnou

O víkendu 8. a 9. května vyrazili na Račickou vodu mladí kanoisté. V Národním olympijském centru se konal Český pohár mládeže Českého svazu rychlostních kanoistů. Akce se konala na základě udělené výjimky Ministerstva zdravotnictví a jednalo se o velmi důležitý závod, kdy se závodníci ucházeli o kvalifikace na Olympijské naděje, které proběhnou v Račicích v září. Areál je stále uzavřen pro veřejnost a účastníkům nebylo kvůli trvajícím opatřením dovoleno využít ani ubytovacích kapacit areálu. I přesto vydaly mladé kanoistické naděje vynikající výkony.

Trenéři a děti se s tím poprali, jak mohli. Je vidět, že u těchhle dorosteneckých kategorií si jdou za svým a udělají pro to vše a trenéři se jim snaží vyjít maximálně vstříc. U některých bylo znát, že podmínky pro trénování měly v době koronaviru lepší než ostatní. Především v menších oddílech, kde si musí pronajímat vybavení atd, to pak v době covidu měli bohužel o to složitější. Ale jinak k zásadním propadům nedošlo. Celkově to dopadlo dobře a do budoucna jsou ty časy nadějné. Jsou tam dorostenci s časy pod 2 minuty na 500m, což je velice slušné, v podstatě jsou to časy evropské úrovně,“ říká vrchní rozhodčí závodů, Ludvík Smrček.

Výsledky zde: ults.sportis.cz/cs/competitions/2152/

"Přesto, že jsou dané přísné hygienické limity, jsme rádi, že můžeme závody pro kanoisty uspořádat. Naučili jsme se v novém režimu fungovat a poskytujeme tak sportovcům maximální možné zázemí", říká Michal Kurfirst, ředitel areálu.

Stejně jako jiné závody konající se v tuto dobu v Račicích, se i tento pohár uspořádal ve skromném duchu. Běžně by se v areálu vyskytovalo na 1000 lidí, tentokrát byla kapacita omezena na 100 a děti tak mohly dorazit za doprovodu pouze osobního trenéra. Během roku kanoisté absolvují množství regionálních závodů a Českých pohárů. Většina z nich a také Mistrovství ČR se odehrává právě v Račicích.

Tohle je opravdu meka kanoistů. Děti se sem těší a je to pro ně svátek sem jet. Vždycky se v oddílech říká a praktikuje, že sem ty děti jezdí za odměnu. Areál je velký, je to jedno z nejkvalitnějších závodišť. Když jsem sem začal jezdit před 13 lety, bylo to tu staré, vzpomínám si na „mastné“ občerstvení. Spousta věcí se již změnila a areál teď vypadá mnohem lépe, " potvrzuje s úsměvem oblíbenost areálu Smrček.

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Pro mladé kanoisty jsou Račice odměnou