Česko vesluje se přizpůsobuje pokoronavirové době

26.6.2020

Račice, 26. června 2020

 

 

Workshopu, jehož cílem bylo ve středu 24. června 2020 v Labe aréně Ústeckého kraje
v Račicích vyhodnotit způsob dokončení přerušeného čtvrtého ročníku projektu Česko vesluje a projednat vylepšení pro ten následující, se zúčastnili zástupci Labe arény Ústeckého kraje (organizátor), tělocvikáři ze základních i středních škol a zástupci veslařského svazu. Změny pro již pátý ročník, který startuje letos na podzim, se budou týkat například dílčích úprav tratí na veslařských trenažerech pro Školní ligu Česko vesluje, většího zapojení moderních technologií a zvýšeného důraz na správnou metodiku veslování, včetně využití naučných videí.

„Workshop k projektu Česko vesluje jsme upořádali jednak proto, abychom se vzhledem ke koronaviru dohodli na způsobu uzavření nedokončeného čtvrtého ročníku Školní ligy 2019 / 2020. Rovněž jsme v rámci tohoto projektu připravili mnoho rozvojových aktivit, které epidemie zbrzdila nebo zastavila. Proto jsme chtěli s učiteli probrat, co by v současné situaci bylo možné realizovat, aby děti veslování na trenažerech ještě více bavilo a abychom vedle rozvoje jejich pohybových aktivit začali cíleně pracovat i na rozvoji osobností mladých sportovců,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

„Dětem Česko vesluje přináší nový pohyb, novou zábava. Veslování na trenažeru je něco jiného, než děti dosud ve školách zažívaly. Navíc se díky specifičnosti pohybu mohou více zapojit i děti, kterým nejdou jiné sporty, například míčové nebo gymnastika. Tím, že se do veslování aktivně zapojují, je dokážeme lépe začlenit do hodiny tělesné výchovy. Myslím si, že každá škola, která si Česko vesluje vyzkouší, bude nadšená,“ řekl Jakub Doboš, tělocvikář z Gymnázia Teplice.

Jak doplnil jeho kolega Petr Lovaš z litvínovské Sportovní soukromé základní školy: Jsem zastánce seznamovat děti v rámci tělocviku s netradičními sporty. Právě veslování je jedna
z aktivit, jak dětem sport zpestřit. Školní liga projektu Česko vesluje je super. Z dětí opadl ostych a v každém ročníku bylo vidět, jak jsou pro to zapálení, jak je to baví, jak si fandí, jak se povzbuzují. V tom je bonus navíc.”

Projekt Labe arény Česko vesluje vznikl v Ústeckém kraji, a to jako štafetové veslování pro žáky a studenty na trenažérech (Školní liga). Tato sportovní akce roste s každým rokem a z mateřského Ústeckého kraje se postupně rozšiřuje i do dalších krajů, například Libereckého nebo Středočeského kraje, ale i do Jihomoravského a Severomoravského kraje. Jedním z cílů Labe arény Ústeckého kraje, která Česko vesluje organizuje, je zapojit do veslařského sportu nejen školy z celé České republiky, ale hledat i nové talenty veslařského sportu. Celkově již stoupnul počet škol, které se do projektu Česko vesluje zapojily, na 60, což představuje téměř 5,5 tisíce dětí.

 

Česko vesluje se přizpůsobuje pokoronavirové době
Soubor:
20200626_tz_labe_aréna_úk_Česko_vesluje.docx
Formát:
docx
Velikost:
118kB
Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Česko vesluje se přizpůsobuje pokoronavirové době