Mužská veslařská špička ladí formu na račickém kanálu Labe arény

23.7.2020

Mužská veslařská špička ladí formu na račickém kanálu Labe arény

Račice, 23. července 2020

 

 

Prakticky kompletní mužská reprezentace ČR ve veslování ladí tento týden svoji formu v Labe aréně Ústeckého kraje. Začátkem srpna (5. a 6. srpna 2020) totiž proběhne na veslařském kanálu v Račicích nominační závod před Mistrovstvím Evropy, to seniorské bude v říjnu v polské Poznani. Proto není od věci ladit formu přímo na místě nominačních testů. Na soustředění nechybějí ani dvě velká esa – Ondřej Synek a Jakub Podrazil.

„V Račicích se za dva týdny na nominačních závodech jasně ukáže, jak na tom jednotlivé posádky jsou s výkonností i formou. Zájemců o účast na evropském šampionátu je hodně a potřebujeme zjistit, které posádky na to mají,“ uvedl Jan Navrátil, trenér párové čtyřky mužů.

Kromě Ondřeje Synka a Jakuba Podrazila se soustředění účastní i další nadějné posádky, ať už jde například o lehký dvojskif ve složení Miroslav Vraštil a Jirka Šimánek nebo párovou čtyřku – Jan Hájek, Jan Potůček, Jan Fleissner a Jaroslav Hellebrand.

Veslaři využívají podle náplně tréninku souběžně dráhu v račické Labe aréně a i zázemí Labe arény ve Štětí při tréninku na dlouhé vodě na Labi. Spolu s veslaři je v areálu přes 200 kanoistů. Připravují se zde na nadcházející Mistrovství ČR rychlostních kanoistů na krátkých tratích, které proběhne příští týden. S napětím proto sledujeme dění kolem narůstajících případů nákazy koronavirem.

 

Labe Arena Ústeckého kraje > Pro média > Tiskové zprávy > Mužská veslařská špička ladí formu na račickém kanálu Labe arény